Od 10 roku życia zastanawiałem się co zrobić, żeby być wolnym finansowo. Chciałem zajmować się tym co lubię, a nie tym do czego zmusi mnie rzeczywistość. Od wczesnych lat moim priorytetem była nauka oraz zdobywanie odpowiednich kwalifikacji. Założyłem w swoim życiu kilka firm. Przedsięwzięcia te wymagały poświęcenia dużego nakładu czasu przynosząc raz mniejsze, raz większe zyski. Dzisiaj z perspektywy czasu przyznaję, że te doświadczenia wiele mnie nauczyły. Niemniej jednak należy zadać pytanie czy nie można było tego procesu skrócić. Oczywistym jest, że zawsze znajdzie się droga na skróty. Czasem jest to droga bardziej odpowiednia, czasem mniej. Sytuacja ta sprawia, że często można spotkać się z opinią, że właściwych dróg na skróty nie ma. Ja uważam, że drogi takie istnieją, ale tylko te są godne uwagi, które zostały stworzone przez ludzi doświadczonych. Ja taką drogę mogę Tobie zaproponować. Do wyznaczonego celu dochodziłem 30 lat, z czego pierwsze 10 lat poświęciłem nauce oraz próbom prowadzenia własnego biznesu, a kolejne 20 lat pochłonęła intensywna praca. Dzięki temu doświadczeniu mogę nakreślić Ci drogę, w której się specjalizuję. Jeśli zmierzasz do wyznaczonego celu – nie zwlekaj – znajdź mentora, który Cię do niego zaprowadzi. Pokażę Ci drogę, niekoniecznie na skróty, ale taką, która pozwoli Ci odnieść sukces jak najszybciej. Życie jest zbyt krótkie, by obierać okrężną drogę 🙂

Stworzyłem na ten cel strategię, którą nazwałem Najskuteczniejszą Strategią Inwestowania w Nieruchomości. Zachęcam oczywiście do obejrzenia godzinnego webinaru na ten temat, w którym dokładnie tłumaczę jak wygląda ścieżka, dzięki której możesz w ciagu 7 lat – startując od 30 000 zł – uzyskać kapitał równy 2 000 000 zł. Następnie uzyskany kapitał można zainwestować w nieruchomości, które będą przynosiły dochód pasywny na poziomie 15 000 do 20 000 zł. Taki cel właśnie nakreślam Uczestnikom moich Warsztatów.

Tak jak wcześniej wspomniałem, aby rozpocząć przygodę z inwestowaniem w nieruchomości wystarczy 30 000 zł. Jeśli nie jesteś w posiadaniu takiej gotówki – nie martw się – nie jest to najważniejsze. Najważniejsze jest działanie. Przyglądając się uczestnikom moich warsztatów, mogę potwierdzić, że Ci, którzy działają najszybciej osiągają postawione sobie cele. Wiedzę i doświadczenie – to wszystko można nabyć, ale to właśnie działanie sprawia, że przybliżasz się do określonego celu. Oczywiście jest to droga dłuższa, dlatego zalecam abyś wybrał krótszą drogę: zdobył bardzo szybko potrzebną wiedzę i przede wszystkim zaczął działać. To może Ci zagwarantować bardzo szybkie dotarcie do wyznaczonego celu. Dlaczego powiedziałem, że nie trzeba mieć nawet 30 000 zł? Ponieważ jest to tylko środek dotarcia do celu. To jest kapitał, który można zorganizować. Pieniądze na start można pożyczyć od osób trzecich, od instytucji w formie pożyczki lub może to być spółka z kimś, kto ten kapitał posiada. Do tego wszystkiego jest potrzebna zdolność kredytowa, za pomocą której bank udzieli finansowania na zrealizowanie pierwszej nieruchomości. Po zakupie pierwszej nieruchomosci są dwie ścieżki wyboru: wynajem nieruchomości, z którego tytułu czerpiesz przychody lub remont i sprzedaż. Jeśli zaczniesz na początku wynajmować nieruchomość, twoje przychody bedą bardzo niskie. Zablokujesz zdolność kredytową oraz gotówkę. Mogę przytoczyć wiele takich sytuacji, w których inwestorzy zakupili bardzo dużą ilość nieruchomości w kredytach, gdzie zakupione nieruchomości nie dają im obecnie wysokich dochodów, a kapitał i zdolność kredytową mają całkowicie zamrożoną. Oczywiście w założeniach kredyty będą za około 30 lat pospłacane. Powstaje pytanie czy warto czekać aż 30 lat na zrealizowanie marzeń? Moja rada jest taka, by wcześniej uzbierać kapitał. Aby to się udało, można do tego wykorzystać nieruchomości. Gdy uzbierasz kapitał rzędu 200 000 – 300 000 zł i zainwestujesz go odpowiednio w nieruchomości, to te nieruchomości przy 10 % stopie zwrotu będą pozwalać na uzyskanie przychodów pasywnych rzędu od 1600 do 2500 zł. Jak uzyskać kapitał takiego rzędu? O tym opowiadam w Najskuteczniejszej Strategii Inwestowania w Nieruchomosci. Prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie czy każdy może podjąć się takiego wyzwania. Tak jak podkreśliłem, niezależnie czy jesteś osobą wykształconą czy nie lub czy masz doświadczenie w obrocie nieruchomościami czy nie – mam dobrą wiadomość – Ty również możesz działać!

Wyróżniam 5 kluczowych kwestii, które mogą sprawić, że będziesz odnosił sukcesy: działanie, wytrwałość w działaniu, determinacja, upór oraz odrobinę szczęścia. Zapraszam Ciebie na wydarzenie Maraton WIWN®. Najbliższe takie wydarzenie jest organizowane w styczniu 2018 roku. Uczestnicy moich warsztatów – zwykli ludzie – opowiadają o swojej drodze do sukcesu.
Do dnia dzisiejszego wspólnie kupiliśmy 120 nieruchomosci, 80 z nich została sprzedana. Tylko jedna nieruchomość przyniosła stratę w kwocie zaledwie 6 tysięcy zł. W pozostałych przypadkach średni zysk wynosił 30 000 zł. Natomiast największy zysk wyniósł 85 000 zł przy obrocie przeciętną nieruchomością w bloku z wielkiej płyty usytuowanej na szóstym piętrze w wieżowcu. Jak widać Ty też możesz odnieść sukces, jeśli tylko będziesz działać zdobywając wiedzę, jednocześnie będąc prowadzonym przez doświadczoną osobę.


Ten artykuł napisałem dla Ciebie po to, aby uświadomić Ci, że Ty też możesz działać. Jednocześnie zachęcam Ciebie do śledzenia mojego profilu na Facebooku oraz na YouTubie, gdzie bardzo często zamieszczam historie osób gdzie które, być może tak jak Ty teraz, zastanawiały się czy rozpocząć przygodę z inwestowaniem, a później odniosły sukces. Jeżeli chciałbyś również zacząć tę przygodę – napisz do mnie: wojciech.orzechowski@wiwn.pl. Prześlę Ci ankietę, na podstawie której zweryfikuję czy możemy współpracować ze sobą oraz przedstawię Ci indywidualną ofertę. Przeprowadzę Cię za rękę przez cały proces inwestycyjny. Pod moim okiem kupisz i wyremontujesz pierwszą swoją nieruchomość, ale przede wszystkim sprzedasz ją z zyskiem.

Zapraszam Cię na coroczne wydarzenie dot. nieruchomości – Maraton WIWN.pl®. Jest to dwudniowe spotkanie inwestorów, którzy przyjeżdżają z całej Polski, a także zza granicy, aby zdobywać nowe kontakty, wymieniać się doświadczeniami, zdobywać nową wiedzę, a także wspólnie się motywować oraz inspirować. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czerwcu 2019 r. Będzie to największe wydarzenie dot. nieruchomości w Polsce, w którym weźmie udział 1000 osób. Wejdź tutaj po bilet: www.maraton.wiwn.pl