Wg mnie TAK. To co się stanie niebawem, jeśli chodzi o przybyszów z Syrii, Afganistanu itp…  będzie wywierać duży wpływ na wartość nieruchomości. A także na wartość własności którą masz. Nie zamierzam płacić podatków na utrzymanie tych ludzi. Ponieważ oni otwarcie deklarują, że wybiją nas Chrześcijan, że wprowadzą prawo Szariatu. I tu nie chodzi o terrorystów. Tu chodzi o zwykłą postawę każdego, przeciętnego wyznawcy Islamu. To co się dzieje we Francji, Włoszech, Grecji – to trzeba zobaczyć na własne oczy.

Wiem, że o Polakach Niemcy wypowiadali się po przystąpieniu do Unii: „nie chcemy tych brudasów”. Tylko, że my nie chcieliśmy wykurzyć Niemców, nie chcieliśmy ich straszyć ani zmieniać prawa. Po prostu szukaliśmy pracy. Natomiast dzisiejsi uchodźcy nastawieni są na pasożytniczy tryb życia z zasiłków.

 Utrzymanie ich będzie szło z mojej kieszeni. Z mojej i Twojej. Uważam że naszym obowiązkiem jest bronić w każdy sposób naszej własności. Wolę pieniądze te przekazać na odpoczynek, powiększanie majątku, rozwój dzieci, wesprzeć pielęgniarki lub chrześcijan gdziekolwiek są. Są plany aby taka rodzina otrzymała mieszkanie i 2500 co miesiąc. 

Może powiesz, że to Unia sponsoruje? Co to za głupie powiedzenie: „Unia sponsoruje”. Nadrukuje Euro i rozda? Aby Unia mogła dać, najpierw musimy Unii zapłacić. Może powiesz, no ale na to jest oddzielny budżet … tylko gdyby nie uchodźcy można by wesprzeć wiele innych wspaniałych projektów, które czekają.

Wiem, że po Chrześcijańsku warto byłoby pomóc tym ludziom. Tyle, że gdy damy im palec – wezmą całą rękę, a potem ją odrąbią. Czy warto wspierać kogoś, kto chce Twojej śmierci? Czy oby na pewno taka pomoc jest warta zachodu?

Każda ale to każda decyzja w tym zakresie ma wpływ na gospodarkę i pośrednio na rynek nieruchomości.

Wyobrażasz sobie, żebyśmy my Polacy mieli zapewnić mieszkania dla 60 tys ludzi? Planowane jest przyjęcie przez Polskę 9000 osób, ale każdy z nich ma rodzinę, którą ściągnie.  W pierwszej linii to będzie 6-8 osób dodatkowo na każdego, który dzisiaj otrzyma zgodę. Dlaczego ja lub Ty mamy za to płacić?

Czy w takiej sytuacji mieszkania podrożeją? Czy potanieją? Gdańsk już zadeklarował, że mieszkania komunalne (zamiast dla Polaków) przekaże dla uchodźców. Czy uważasz to za dobre? Dla kogo?

Dodatkowo dochodzi ryzyko terrorystyczne.

Francja się rozsypuje, władze nie dają sobie rady, muzułmanie blokują ulice! W Grecji sami mieszkańcy się boją wychodzić na ulice. Na wyspie Lesbos muzułmanie przejęli rządy na ulicach. W Niemczech policja szariacka nęka pijących alkohol, uprawiających hazard i namawia do przejścia na Islam o tym mówi RMF FM

Odpowiedź nasuwa się jedna: Wartość nieruchomości będzie wzrastać, popyt na nieruchomości się zwiększy. Zwiększy się liczba mieszkań komunalnych utrzymywanych przez państwo. Gospodarka będzie się chylić ku upadkowi, bo nastaną czasy niepokoju. Ludziom będzie żyło się gorzej, zagrożona zostanie własność. Zwiększy się bezprawie. Powiększy bezrobocie. A jeśli wybuchnie wojna, własność zostanie zabrana!

Należy uczyć się od Szwajcarii … gotowa bronić swojej gospodarki i swoich granic. Mądrzy i bogaci.
Należy uczyć się od Grecji, Francji, Anglii, Włoch, Niemiec – dopuścili Islam – mają teraz problemy.

Dostrzegasz to? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Należy dodać, że do Europy zbliża się fala ok 35 mln uchodźców. Unia Europejska chce rozdzielić ich wg klucza zależnego od PKB i liczby ludności Państwa członkowskiego. Polska pod tym względem plasuje się na 4 miejscu jak donosi Newsweek!

Sami Syryjczycy prowadzący biznesy w Polsce negatywnie komentują to co się dzieje.

W Sejmie beznadziejne dyskusje. Dla niepełnosprawnych ciężko wysupłać 600 zł, a dla uchodźców premier obiecuje 1500. Niemcy chcą uczyć nas solidarności, ale jak Polska potrzebowała wsparcia, nie otrzymała go. 

Uchodźcy będą mieli wpływ na spadek cen w okolicy gdzie zamieszkają. Przykładowo:  jeśli uchodźcy dostaną lub kupią nieruchomości – blisko Ciebie, to ceny tych nieruchomości polecą na łeb na szyję. Kto chce mieszkać / wypoczywać kolo nich? Także cale miasta mogą tracić w ten sposób, bo napłyną biedni ludzie, agresywni i wyprą lepiej zarabiających np za miasto.  W skali kraju, to nie wiele: 60 tys osób, to 0,15% jeśli chodzi o całą ludność. Ale oni przecież będą żyć w skupiskach. Życzę powodzenia tym Polakom, którzy za sąsiada będzie miało 500 Arabów.