Ten artykuł ma mieć jeden efekt. Chcę cię zmotywować do zadania sobie pytania: Gdzie teraz jesteś, gdzie chcesz być za 10 lat? Co chcesz zrobić? Czy chcesz obudzić w sobie Olbrzyma Nieruchomości?

Ten artykuł to streszczenie mojego wystąpienia, które miałem przyjemność wygłosić 28 marca br., podczas największej konferencji w Polsce – Maratonu WIWN® 2021.

Wielu ludzi pokazuje, że inwestowanie w nieruchomości może być pasją, może być wyzwaniem, może być niesamowitym doświadczeniem. Ale chyba to, co jest najważniejsze, to zmiana osobowości osoby, która się tego podejmuje. Pod moim nadzorem zaczęło swój proces inwestycyjny i zmianę życia już wiele osób. A dzisiaj te same osoby są kimś całkiem innym niż kiedyś.

Pytanie: czy ty też chcesz pójść do przodu w swoim rozwoju osobistym? Czy chcesz stać się przedsię- biorcą z krwi i kości? Odpowiedz sobie też na pytanie, jak chcesz, aby twoje życie wyglądało za 10 lat?

Ja nigdy nie chciałem być miliarderem.

Zawsze dążyłem do uzbierania po prostu kwoty 2 mln zł. Czy to dużo, czy mało? Sam sobie odpowiedz. Biorąc pod uwagę całą gospodarkę i wielu przedsiębiorców, to uważam, że 2 mln to jest jakaś odrobina. Dzisiaj nie jest trudno zarobić 2 mln, jeżeli tylko ktoś jest bardzo przedsiębiorczy. 2 mln to nie jest jakiś szczyt marzeń.

Tyle wystarcza, żeby kupując nieruchomości i lokując je na 12%, mieć 20 tys. wpływu co miesiąc na swoje konto. Bardziej prawdopodobna jest 9-procentowa stopa zwrotu – wtedy mamy 15 tys. zł wpływu na konto. Czy ty tego chcesz?

Na stronie pod adresem www.najlepszastrategia.pl pokazuję tę ścieżkę, jak w 6 lat można stać się niezależnym finansowo. Mogę zmienić również twoje życie. Mogę poprowadzić cię za rękę, nauczyć cię robić flipy i pomnażać swój majątek.

Ale to ty musisz przyjąć wyzwanie. To ty musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcesz być wolnym mentalnie i finansowo, jak ci, którzy wystąpili jako prelegenci na mojej konferencji Maraton WIWN® lub Ci, z którymi prowadzę wywiady na swoim kanale YT. Oni wszyscy są na swojej ścieżce do miliona.

Czy chcesz ten milion przekroczyć? Czy chcesz więcej, czy chcesz mniej? Czy tyle ci wystarczy, czy nie? Powiedz tak. Chcę działać i być wolnym.

Nie chcę, żeby zdobycie tych pierwszych 2 mln zł było dla ciebie jakąś wielką pożądliwością. Nie chcę, by to sprowadziło cię na złą drogę. Chcę, żebyście ty i twoja rodzina żyli godziwie, tu, w tych warunkach. Dzisiaj możemy to zrobić, możesz zmienić swoje życie i być przy tym szczęśliwy, wolny finansowo, co pozwoli ci na to, aby pracować, kiedy chcesz, a nie kiedy musisz. Albo nie pracować, tylko wykonywać swoją pasję, edukować innych, pomagać innym.

W 2003 roku szedłem do pracy do swojego biura, które mieści się w Stalowej Woli przy ul. 6 Sierpnia, w metalowym wieżowcu z wielką tęczą. Tam ze mną pracuje Sebastian (wtedy już 3 lata) i Monika (już 2 lata). Oboje pracują ze mną od tamtej pory i wspierają mój zespół. Sebastian wymyślił wtedy, że mam sprzedawać strony internetowe.

Ja jestem tuż po bankructwie. Mam dług w wysokości 450 tys. Chodzę do pracy na pieszo, podążam z ofertą od klienta do klienta. Pierwsze 35 dni w mojej sprzedaży było w tamtym okresie najgorsze, bo nic nie sprzedałem, a wiedziałem, że muszę zarabiać, muszę wyjść z tego długu. Musiałem i chciałem odbić się od dna.

Nie wiem, w jakiej sytuacji ty dzisiaj jesteś. Jakie problemy cię dosięgły? Być może utrata kogoś bliskiego, tak jak podczas Maratonu WIWN® wspominała Aneta Nagler – redaktor naczelna czasopisma Strefa Nieruchomości®. Być może dopadła cię jakaś choroba lub masz inne problemy. A może, tak jak ja kiedyś, przeżywasz bankructwo. Ja w takiej sytuacji byłem. I postanowiłem, że stworzę firmę, która mnie wyciągnie z tych długów. Musiałem jednak walczyć półtorej dekady, żeby spłacić wszystkie długi.

Pewnego dnia, gdy przyszedłem do firmy, mój wspólnik Paweł powiedział do mnie: „Gdy szedłem do pracy, przy ulicy zauważyłem, że stoi na sprzedaż polonez z wystawioną ceną 1000 zł. Myślisz, że bylibyśmy w stanie go kupić?”.

My wtedy zastanawialiśmy się, czy damy radę kupić samochód o wartości 1000 PLN. Ten polonez wyglądał tak, że każda część karoserii była w innym kolorze. To jest moja rzeczywistość z 2003 roku. A jak później tym polonezem jeździliśmy do klientów, to parkowaliśmy dwie przecznice dalej, żeby nie było wstydu. To była moja ówczesna sytuacja.

Jaka jest dzisiaj twoja rzeczywistość? Bo jeżeli masz 30 tys. na koncie… lub odrobinę kreatywności, chęci do zmiany swojego życia, to ja ci powiem, że to jest o wiele większe bogactwo niż ta kwota 30 tys. Bo ta potęga, która w tobie drzemie, może ci pozwolić zmienić twoje życie. Możesz zbudować biznes, który wybije cię w przyszłość. Sprawi, że za 3-4 lata będziesz budował już swoje pierwsze osiedla. Będziesz jak inni, którzy odkryli swoją pasję, i oprócz obrotu nieruchomościami tworzą przepiękną architekturę wnętrz.

Gdzie jesteś? Pomyśl. Dziś twoja rzeczywistość może się zmienić.

Wiem, co mówię. Bo moja rzeczywistość 15 lat później to trzy Maserati na podwórku. Pomyśl, w 2003 r. wyglądałem przez okno w kuchni i widziałem starego Poloneza, a po 15 latach na moim podwórku stały już trzy Maserati. W głębi stoi czerwone GranTurismo, prawie 500 KM, o którym marzyłem od dawna. Gibhli w dieselu, ekonomiczne auto i całkiem przyjemne do codziennego podróżowania. A do tego rodzinne Levante, które częściej w sumie wykorzystywaliśmy z Michałem Gutowskim do podróży po Polsce, bo Michał ma prawie 2 m wzrostu i do Granturismo się nie mieścił 🙂

Chciałbym ci powiedzieć, że niezależnie od tego, gdzie dzisiaj jesteś, możesz zmienić swoją rzeczywistość. Możesz to zrobić przy wykorzystaniu tych wszystkich opcji, o których dzisiaj słyszałeś. Dlatego, że do inwestowania potrzeba ci tylko zapału, kreatywności, a wszystkiego innego możesz się nauczyć. Kapitał pomożemy ci zorganizować. Ja już mówiłem i pisałem nie raz, że jeżeli przyjdziesz na Warsztaty WIWN®, to znajdziesz perełkę, a jeśli nie będziesz mieć kapitału, to ja ci ten kapitał zapewnię.

Więc przed każdym z was stoi dziś niesamowite wyzwanie. Czy je przyjmiesz?

Wszystko zaczyna się od odrobiny marzeń. Zasadnicze pytanie brzmi: co cię ogranicza ? Zastanów się i wyrzuć to z siebie, napisz. Jeżeli jest to brak kapitału, to zapewniam cię, jest co najmniej 12 sposobów na załatwienie kapitału. W Sklepie Rentiera możesz nabyć webinar pt. „Jak inwestować dzisiaj z minimalnym lub zerowym wkładem własnym”. I zobaczyć, jak łatwo można pokonać to ograniczenie.

Pewnie już jesteś po kursach, szkoleniach. Może oglądałeś mnie na YouTubie, a jednak masz w sobie za mało motywacji do działania. Dostaję czasami telefony: „Wojtek, to ty? Śledzę cię już od 3 lat”, ja dla żartu mówię: „No właśnie tak zauważyłem, że ktoś ostatnio za mną jeździ. Z przerażeniem patrzę w lusterko, bo cały czas ktoś za mną jeździ…”.

Pytanie, ile czasu mnie już „śledzisz”? Jak przychodzi moment, gdy podejmujesz decyzje, to okazuje się, że mogłeś to zrobić o wiele wcześniej. Mogłeś o wiele wcześniej zmienić swoje życie. Mogłeś wziąć życie w swoje ręce. Być może będziesz pisał, że ogranicza cię zdrowie, finanse, rodzina (o czym mówił Kamil Kaźmierczak na Maratonie WIWN®). Kamil wyświetlił slajd, gdzie napisał, co może ograniczać: przyjaciele, rodzina, krewni, znajomi.

Pewnie! „Po co będziesz zmieniał swoje życie? A usiądź sobie wygodnie przed telewizorem. Włącz Barwy szczęścia i już…” – takie słowa możemy usłyszeć od bliskich, ściągających nas do parteru. Czy znasz może serial Elif? Nie wiem, czy to jeszcze leci w telewizji. To jest turecki serial o dziewczynce, którą porwali. Opowiadałem o tym 2 lata temu na Maratonie. I chyba dalej ten serial leci. I tak niektórzy lubią siedzieć przed serialem i patrzeć, kto tę dziewczynkę porwał, jak ona będzie dalej wracać do swojego rodzinnego domu… Możesz i ty dalej oglądać seriale. Albo możesz wziąć swoje życie w ręce i zmienić swoją rzeczywistość i zaprojektować przyszłości.

Zmień dzisiaj swoje życie. Weź je w swoje ręce. To jest właśnie ten czas. Niektórzy powiedzą, że boją się pieniądza, bo pieniądz jest zły. To nie jest prawda. Pieniądz nie jest ani dobry, ani zły. On może być wykorzystany przez ciebie pozytywnie, a może być wykorzystany negatywnie. Pieniądz może być pomnażany, a może być wykorzystany do bardzo złych rzeczy – do kupowania broni, do opłacania morderców, do nadmiernego wydawania, do gry w kasynach, do hazardu. Jest masa możliwości zastosowania pieniądza w zły sposób. Ale mamy też możliwość wykorzystania pieniądza w dobry sposób. I ja chciałbym, żeby to było dla ciebie motywacją.

Pisałem, że 2 mln zł zainwestowane w nieruchomości na 9%, mogą ci dawać 15 tys. miesięcznie. Być może odpowiesz, że to dla ciebie za dużo. To wtedy będziesz mógł ten pieniądz przekazywać, na co chcesz – być może dla ubogich, dla potrzebujących. Wokół jest mnóstwo potrzebujących. I teraz widzisz, może to ty, a może Bóg postawił cię w tym momencie, żebyś mógł robić jeszcze więcej dobrego.

Jeżeli np. walczysz o to, żeby wilki nie wyginęły, możesz wspierać wilki. Jeżeli walczysz o to, żeby rodziny miały gdzie mieszkać, możesz wspierać działania charytatywne. Ja chcę wszczepiać w życie młodych ludzi edukację. To jest moja misja, aby młodzi ludzie wchodzili w dorosłość ze świadomością, że mogą odważnie i bezpiecznie kreować swoją przyszłość.

Oczywiście jest wiele osób, które powiedzą: „Nie martw się, jutro będzie gorzej”.

Ostatnio słyszałem wykład na ten temat, dla mnie on był troszeczkę przygnębiający. A ilu z nas wpada w pułapkę smutnych, depresyjnych myśli? Ilu z nas tak podchodzi do życia, że nie chce być szczęśliwym? „A po co mi szczęście? Po co zmieniać coś w swoim życiu? Czy nie jest mi dobrze tu, gdzie jestem?” Okej, ja tego nie przekreślam, ja tego nie neguję. Jeżeli dobrze ci tu, gdzie jesteś, to zostań w tym miejscu. To jest twój wybór. Ale też nie przeszkadzaj innym w dążeniu do działania.

Pamiętam takiego uczestnika warsztatów, który zapisał się na warsztaty, bo chciał pomnażać swój kapitał. To był 2015 rok. Miał taką sytuację, że dostał od taty 700 tys. Rzadko się zdarza taka sytuacja w naszym życiu. Niemniej jednak nie mógł znaleźć tej swojej pierwszej nieruchomości i ja mu ją znalazłem. Była to nieruchomość w Pruszkowie. I on powiedział, że z chęcią ją kupi, pojechał zobaczyć tę nieruchomość. Zastanawiał się tylko, jak ją wyremontuje, bo jest z innej miejscowości, ale powiedziałem mu: „Spokojnie, zaufaj. Zatrudnimy ekipę, która wykona ten remont”.

Umówił z notariuszem i 2 dni przed aktem notarialnym trafił na swojego wuja, który powiedział: „Co? Nieruchomość w mieście 400 km od twojej rodzinnej miejscowości?! Ale co? Jakiś Orzechowski!? Nie no, daj spokój, przecież to jest ściema! Polegniesz!”. I 2 dni przed aktem notarialnym kupno tego mieszkania zostało odwołane. Następnie pojawił się jeszcze jeden uczestnik, który się w końcu nie zdecydował na to mieszkanie.

A wtedy pojawili się Monika i Tomek i oni zarezerwowali tę nieruchomość. Ostatecznie zarobili na niej 38 tys. O tej nieruchomości opowiadali na pierwszym Maratonie WIWN® w 2017 roku. Zarobili na tej nieruchomości, sprzedali ją z zyskiem. Opowiadają o tym w swojej prelekcji, do której cię zapraszam. Można zakupić to wystąpienie w Sklepie Rentiera. Pytanie jest inne. Dlaczego zgadzasz się, aby ktoś inny decydował o twoim życiu?

Jakie masz marzenia, które cię motywują? Dlaczego o to pytam? Ponieważ dzisiaj być może masz marzenia, które wymagają dużych nakładów finansowych albo takich nakładów, które dzisiaj są poza twoimi możliwościami. Ale życie – ja to znam z autopsji – pokazuje, że wszystko może się zdarzyć. I o ile ja nie miałem wtedy pomysłu na to, jak zrealizować swoje marzenia, tak ty dostajesz ode mnie taką ścieżkę na tacy.

Ty możesz śmiało zrealizować swoje marzenia w przyszłości. Tylko pytanie, czy chcesz? Dzisiaj możesz zrealizować każde ze swoich marzeń, jeżeli tylko będziesz chciał, jeżeli zdrowie ci pozwoli, jeżeli okoliczności pozwolą, jeżeli rynek pozwoli. Oczywiście tu jest wiele„jeżeli”, ale właściwie dochodzimy do pierwszego momentu, w którym ty musisz odpowiedzieć pozytywnie na jedno pytanie: czy chcesz?

Na pewno tego nie osiągniesz, jeśli nie postarasz się o ponadprzeciętność.

To jest odpowiedź na pytanie, dlaczego powinieneś dołączyć do naszej społeczności. Bo nasza społeczność to nie jest społeczność leserów, tylko skutecznych, przedsiębiorczych ludzi. Na Warsztatach Inwestowania w Nieruchomości WIWN® mamy 3 etapy edukowania (1. Przygotowanie do inwestycji 2. Remont mieszkania 3. Sprzedaż z zyskiem). Najpierw kształcimy się w zakresie zakupu nieruchomości (pierwszy etap), drugi etap jest dla tych, którzy chcą dodatkowo wyszkolić się z remontów (podnosimy umiejętności w zakresie remontowania), a etap trzeci dotyczy umiejętności sprzedaży.

Zachęcam cię, bo z warsztatów skorzystało już ponad 1700 osób, z których okołu 750 zrobiło swojego pierwszego flipa pod moim okiem. Ale ponad 50 osób zrobiło kilkadziesiąt flipów, a ponad 100 osób zrobiło kilkanaście flipów. Odnotowaliśmy może 5-6 strat. Mówię o tych pierwszych transakcjach – największa strata na 25 tys., ponieważ uczestnik warsztatów z zagranicy zarezerwował mieszkanie i nie sprawdził swojej zdolności kredytowej, zarezerwował mieszkanie, wpłacił zadatek, a później ten zadatek mu przepadł – co było lekkomyślne i zrobione bez mojej wiedzy.

Więc korzystanie z tej wiedzy sprawia, że inwestujesz efektywniej. Jesteśmy jako społeczność we wszystkich miastach Polski. A moi absolwenci osiągają ponadprzeciętne zyski. Średni zysk wynosi 42 tys. zł. Mało, dużo? Sam mi powiedz. Te zyski i nieruchomości mogą zmienić twoje życie, jeżeli tylko chcesz.

Po Warsztatach Inwestowania w Nieruchomości pierwszą nieruchomość robisz pod moim okiem, jestem dla ciebie dostępny na każdym etapie inwestycji. A jeśli napotkasz problem, to dzwonisz do mnie, a ja robię wszystko, żeby ci pomóc.

Dołączasz do dużej społeczności, wyselekcjonowanej grupy, która jest sprawdzona przeze mnie, i z którą możesz konsultować swoje problemy i dylematy nawet na regionalnych spotkaniach. Otrzymujesz kompleksową wiedzę, za którą ręczę ci osobiście. Jej skuteczność jest potwierdzona tysiącami inwestycji w całej Polsce. Dostajesz wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne przy inwestowaniu, jak również dostęp do ekspertów, np. prawników, księgowych itd. Jeśli działasz zgodnie z modelem WIWN®, to sukces masz gwarantowany.

Jeśli jesteś zainteresowany Warsztatami WIWN®, które dają wiedzę i inspirują do działania, to zapraszam Cię do kontaktu. Poprowadzę Cię za rękę przez cały proces inwestycyjny. Napisz na info@wiwn.pl.

A całe moje wystąpienie z Maratonu WIWN®, z dnia 28 marca br., możesz zobaczyć pod adresem: www.czasnaatak.pl

Powodzenia Wojciech Orzechowski

Artykuł pochodzi z najnowszego wydania Magazynu Inwestora Strefa Nieruchomości® nr 12 (maj-lipiec 2021). Ponad 100 stron wiedzy i inspiracji od praktyków rynku nieruchomości. Możesz go nabyć na stronie www.skleprentiera.pl, a także w salonach Empik, Ruch, Inmedio w całej Polsce.