Szukając serwisu z nieruchomościami na naszym rodzimym rynku, nie sposób pominąć strony okolica.pl. Jest to profesjonalny portal branżowy, w który znajdziemy oferty sprzedaży, wynajmu oraz, co ciekawe, zamiany nieruchomości. Co sprawia, że jest on godny uwagi?


Po pierwsze serwis jest dość nowy, więc możemy oczekiwać najnowszych standardów wykonania oraz łatwej obsługi. Jak sami o sobie mówią właściciele: „Dwie osoby, zapał, pasja, bagaż doświadczeń”, to idealnie oddające słowa tego co możemy na nim znaleźć. Strona została stworzona przez ludzi, którzy zajmują się branżą od lat, dlatego tak dobrze dobrane są m.in. filtry wyszukiwania.

Serwis nie faworyzuje nikogo, dlatego brak tutaj kolorowych wyróżnień, czy sztucznego podbijania oferty. Wszystkie ogłoszenie mają taką samą wartość, ponieważ to użytkownik jest tutaj najważniejszy, a nie rosnąca ilość złotówek na koncie administratorów. Poza tym, znajdują się tutaj także oferty inwestycyjne dla osób chcących zainwestować, to ciekawe rozwiązanie, jak ktoś dysponuje większą ilością kapitału.

okolica2Sam wygląd ogłoszenia poza standardowymi sekcjami jak mapa, metraż czy krótki opis posiada także możliwość kontaktu z osobą zamieszczającą ogłoszenie, co jest bardzo wygodne, gdyż po rejestracji na okolica.pl mamy całą korespondencję zebraną w jednym miejscu. Poza wyszukiwarką po określonych kryteriach, można także przeglądać zamieszczone ogłoszenia z punktu widzenia ich na mapie, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z okolicą.

Na szczególną uwagę zasługuje także bardzo dobry kontakt z właścicielami serwisu, którzy niezwykle szybko reagują na wszelkie pytania czy wątpliwości użytkowników. Ta cecha, wyróżnia ich znacząco na tle konkurencji oraz sprawia, że czujemy, iż serwis żyje, a nie jest tylko agregatem ogłoszeń, które się ciągle powielają na innych stronach.

Na zakończenie warto wspomnieć, że konkurencja portali internetowych o takiej tematyce jest ogromna, dlatego ich właściciele tak zacięcie próbują tworzyć ciągle coś nowego. Jednakże to serwis okolica.pl moim zdaniem zasługuje na wyróżnienie na ciągle to zwiększającym się rynku nieruchomości w Polsce.