Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy ale bez niego nie można pójść dalej. Jeśli interesuje Cię temat inwestycji w nieruchomości musisz zadać sobie kilka istotnych pytań, a także ustalić priorytety.

Czym jest dla Ciebie inwestowanie w nieruchomości? Czego oczekujesz od takich inwestycji? Jak znaleźć nieruchomość, która będzie dla Ciebie najlepsza? Jakimi priorytetami powinieneś się kierować przy wyborze? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym krótkim wpisie.

Rodzaj inwestycji

Znalezienie odpowiedniego rodzaju inwestycji w nieruchomości jest kluczowym priorytetem dla każdego inwestora. Spotkasz się z wieloma możliwościami i rodzajami inwestycji, w takim „buszu” możliwości łatwo się zgubić.

Jeśli nie chcesz czuć się zagubiony powinieneś odpowiedzieć sobie na proste pytanie: „Dlaczego chce inwestować w nieruchomości? Po co to robię?”

Czy znasz odpowiedź na to pytanie?

W momencie gdy ją odnajdziesz czekają Cię kolejne znaki zapytania: „Jaka inwestycja będzie dla mnie dobra?” „Jak znaleźć odpowiednią inwestycje?”

Istnieje wiele typów projektów inwestycyjnych, które różnią się między sobą szczegółami. Jakie to szczegóły i co ma znaczenie w poszczególnych przypadkach?

Oto kilka najpopularniejszych rodzajów inwestycji oraz ich krótka charakterystyka:

  • kupno kamienicy w Warszawie a zakup kamienicy w Pruszkowie

W tym przypadku najważniejszym elementem jest lokalizacja. To właśnie ona decyduje o cenie i rozmiarze inwestycji a także efekcie finalnym czyli przeznaczeniu kamienicy.

  • mieszkania pod wynajem

Wynajmowanie mieszkań jest jednym z najpopularniejszych rodzajów inwestycji w nieruchomości. Bez względu na lokalizację, mieszkania na wynajem generują stały dochód.

  • kupno działek budowlanych a następnie ich sprzedaż

Kupno działek budowlanych ma celu przyniesienie zysku w późniejszym terminie. W takiej sytuacji czekamy aż wartość działki wzrośnie aby dokonać korzystnej sprzedaży.

  • zakup ziemi rolnej pod uprawę lub zwiększenie wartości gruntu

Podobnie jak w przypadku nabycia działek budowlanych analogicznymi motywami kierujemy się przy zakupie ziemi rolnej. Możemy ją przekształcić pod budowę, zwiększając jej wartość.

  • system condo hoteli czyli zakupienie apartamentów

Tu mamy do czynienia z połączeniem powierzchni mieszkalnych i hotelowych w najwyższym standardzie. Możesz zakupić kilka apartamentów i przekształcić je funkcyjnie na powierzchnię do wynajęcia typu hotel.

  • lokale usługowe dające dochód pasywny

Wiele osób wynajmuje lub sprzedaje lokale handlowe. To zapewnia dochód pasywny.

  • kupno mieszkań w kamienicy lub też całych budynków

Stworzenie grupy inwestycyjnej pozwala na zakup dużych powierzchni. Jeden inwestor mógłby mieć problem aby nabyć całą kamienicę, przeprowadzić w niej remont a następnie sprzedać mieszkania. Dzięki połączonym siłom kapitałowym jest to możliwe.

  • zakup dworku lub innej historycznej budowli „pod” agroturystykę

Możesz kupić dworek, zamek, willę, w której urządzisz pensjonat lub gospodarstwo agroturystyczne, z którego uzyskasz dochód.

To w czym ja się lubuję, to oczywiście obrót nieruchomościami. Zakup „mieszkania wzorcowego” wyremontowanie i sprzedaż z zyskiem. Uważam, że to najbardziej rentowne zajęcie ze wszystkich związanych z nieruchomościami. Ale każdy sam może wybrać to co lubi.

Każdy rodzaj nieruchomości to inne wymagania i wyzwania, które stoją przed potencjalnym inwestorem. Zanim zdecydujesz się ulokować kapitał zawęź obszar poszukiwań właściwej nieruchomości. Lepiej skoncentrować się na jednym rodzaju inwestycji i poświęcić jej wszelką uwagę niż narazić się na straty inwestując w kilku miejscach. W II-giej części artykułu dowiesz się jakimi motywami kierują się osoby, które zaczynają inwestować w nieruchomości. O czym należy pamiętać oprócz właściwej motywacji? Jakie pytania powinieneś zadać samemu sobie zanim staniesz się inwestorem?

Incoming search terms:

  • inwestowanie w nieruchomości
  • jak inwestować w nieruchomości