Dokładnie ten temat omawiałem na ostatnim webinarze, który został zarchiwizowany i opublikowany na moim blogu. Wyliczenia w prezentowanej tabeli dokładnie pokazują, jak te 40% uzyskać.

Oczywiście ostateczny wynik zależy od wielu czynników. Jeśli chcesz dobrze zainwestować, musisz od początku do końca zaplanować finansowo jak osiągnąć założony cel przy danej nieruchomości. Kupując nieruchomość musisz być w 100% pewien, że jesteś w stanie określony wynik uzyskać. Dwie najważniejsze liczby, które mają istotny wpływ na ostateczny wynik, to oczywiście cena zakupu i cena sprzedaży mieszkania oraz wynikająca z tej ceny stawka metra kwadratowego. Ceny, widoczne w tabeli, to ceny realne, które osobiście, kilkukrotnie na rynku łódzkim uzyskałem, więc nie są one z powietrza wzięte. Transakcje takie dokonywałem w latach 2008-2010. Dzisiejsza cena zakupu może być jeszcze bardziej atrakcyjna, ze względu na to, iż ceny nieruchomości spadły od tamtego czasu.

Wynik 40% wyliczony jest ze stosunku zysku przed opodatkowaniem do ceny zakupu. Wynik obliczony ze stosunku zysku przed opodatkowaniem do całkowitych kosztów będzie niższy i wyniesie ok 30%. Ale jeśli posiłkujesz się kredytem w 50 % i ostatecznie inwestujesz tylko 120.000 zł własnych pieniędzy, to realna stopa zwrotu, wynikająca ze stosunku zysku przed opodatkowaniem do właśnie 120.000 zł da Tobie ok 47% 🙂

Masz pytania, uwagi – napisz do mnie – podyskutujemy: wojciech@wiwn.pl

Ps.
Ten artykuł bierze udział w konkursie, organizowanym przez Onet.pl:
http://blogroku.pl/2014/kategorie/jak-zarobia-40-rocznie-inwestuja-c-w-nieruchomol-c,ccz,tekst.html

 

Zarabiaj Na Nieruchomościach

Jak zarobić 40% rocznie z nieruchomości