Pierwszy krok inwestora. 

Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości. Jak zacząć przygodę z nieruchomościami? jak się zabezpieczyć? Jaki pierwszy krok zrobić?

========================================

Kapitał na pierwszą nieruchomość i o zdolności kredytowej 

Jak najszybciej i najprościej uzyskać kapitał na inwestycje. Dwa słowa o zdolności kredytowej.

=============================================

Kupno nieruchomości z hipoteką – ważne informacje 

Odpowiedź na pytanie jednego z czytelników. Czy jeśli mieszkanie obecnie posiada kredyt, ma hipotekę banku wpisaną do KW działu czwartego, to czy to jest problemem?

============================================

Wynajem, podnajem czy obrót nieruchomościami? Co jest bardziej opłacalne i dlaczego? 

Minusy najmu
Niestety najem nieruchomości nie ma wielu zalet. Minusem jest to, że:
1. mrozisz swoją zdolność kredytową i/lub gotówkę
Na jakiś czas spada Twoja zdolność kredytowa,, mrozisz swoją gotówkę uzyskując przy tym niewielkie stopy zwrotu – rzędu od 6 do 12 %. Te niewielkie stopy zwrotu osiągasz pod warunkiem znalezienia dobrych, bezproblemowych najemców, płacących w terminie. Szczęściem można uznać, już sam fakt ich znalezienia.

2. narażasz się na problemy
W przypadku najemców niepłacących w terminie, niszczących wynajęte mieszkanie, będziesz zmuszony dopłacić do tej inwestycji w postaci kosztów poniesionego remontu, po opuszczeniu przez najemców lokalu.

W przypadku podnajmu inwestujesz w nieswoją nieruchomość około 20 000 zł a następnie przez 3 lata odzyskujesz zainwestowany kapitał. Jest to wymierna inwestycja, co prawda przez kolejne 7 lat zarabiasz ale zachęcam Cię do obliczenia stopy zwrotu tej inwestycji. Ile uzyskasz średnio rocznie po 10 latach 12%? 20%?

Czy jest ona satysfakcjonująca? Chcesz inwestować z zyskiem 40-100% rocznie w nieruchomości? Napisz do mnie na wojciech@wiwn.pl lub SKYPE wojciech.orzechowski.

=================================================

Jak ustrzec się przed oszustami, którzy sprzedają nieruchomości? 

Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości. Jak ustrzec się przed oszustami, którzy sprzedają nieruchomości?

=====================================

Najlepsze rozwiązanie dotyczące umowy najmu – najem okazjonalny. 

=========================================

Jak ustrzec się błędów popełnianych podczas inwestowania w nieruchomości? 

Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości. Podpowiadam jak ustrzec się błędów podczas inwestowania w nieruchomości. Całą skarbnicę wiedzy oraz wiele cennych, praktycznych porad znajdziesz w mojej najnowszej książce „Zarabiaj na nieruchomościach”: www.wiwn.pl/znn

=========================

Cała prawda o pośrednikach

Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości. Wynagrodź Agenta, a otrzymasz dobrą nieruchomość. Spraw aby to on dla Ciebie pracował. Nie negocjuj. Wynagradzaj. Takie i inne porady zawarłem w poradniku Zarabiaj na nieruchomościach www.wiwn.pl/znn

====================================

Umowa przyrzeczona, czyli spotkanie u notariusza. 

Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości. Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy przyrzeczonej. Jak zorganizować podpisanie tejże umowy u notariusza…. Krótki film.

================================

Podnajem czy obrót nieruchomościami? Co wybrać? 

W tle nieruchomości, które bardzo mi się podobają i przypominają mi domki nad morzem na Tajwanie. Ale nie o tym mowa. Mowa o tym czy lepiej zająć się podnajmem z którego możesz wyciągnąć od 12 do 30% przy dobrych wiatrach? Czy może obrotem nieruchomościami, gdzie na jednej transakcji w ciągu półrocza możesz osiągnąć od 50 do 200% stopy zwrotu?

Zapraszam do kontaktu na skype: wojciech.orzechowski
I do zapoznania się z ofertą Warsztatów na http://www.wiwn.pl – tam na pewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie jeśli chcesz szybko powiększać swój majątek.

Zobacz mój poradnik Zarabiaj na nieruchomościach dot. inwestowania w nieruchomości dowiesz się: Jak w 6 lat zostać rentierem: http://www.wiwn.pl/znn

================================

Kilka dobrych rad od Patryka… 

Patryk zaczynał przygodę z WIWN w 2014 r. dzisiaj ma już za sobą pierwsze udane transakcje. Dzieli się z nami króciutko swoimi przemyśleniami. Zapraszam na Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości. Ty też możesz zmienić swoje życie 🙂

==================================

Beata i Krzysiek w akcji 

Beata i Krzysiek z Londynu przylecieli specjalnie do Lodzi aby badać rynek w ramach Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości. Razem popracowaliśmy chwilę – zobacz o czym ciekawym opowiadali.

===================================

Łukasz/Absolwent – opowiada o swoim pierwszym sukcesie w nieruchomościach. 

Łukasz odbył WIWN.pl pod koniec września. W październiku już badał rynek a w listopadzie znalazł dobrą nieruchomość, wszystko pod moim okiem. W grudniu doszło do zakupu nieruchomości i przed świętami weszła ekipa remontowa, która rozpoczęła remont. W styczniu podczas remontu już zgłosił się klient, który pozwolił Łukaszowi zarobić 25 tys zł. Co więcej, okazało się, że ten sam klient ma inną swoją nieruchomość, z którą nie wie co ma zrobić. Podczas negocjacji Łukasz przeszedł sam siebie i dokonał zakupu tej nieruchomości na warunkach pozwalających mu zarobić kolejne 25 tys zł i to bez remontu.

==================================

Kraków WIWN w terenie z Maćkiem i Grzegorzem 

W Krakowie spędziłem już kilka dni na oglądaniu nieruchomości, na badaniu rynku. W filmiku Maciek i Grzesiek uczestnicy WIWN z Krakowa. Oceniają cały dzień wspólnej pracy i dzielą się spostrzeżeniami jak i odczuciami…. zachęcam do obejrzenia.

====================================

Monika i Tomek prezentują swoją pierwszą nieruchomość zrobioną w ramach WIWN

===================================

Czy bycie rentierem to duża przyjemność?

Cóż to jest rentierstwo? Czy będąc rentierem można pracować? Czy rentierstwo jest osiągalne dla Ciebie? Niektórzy zadają mi takie pytanie: dlaczego uczę innych jeśli mogę nic nie robić. Sęk w tym, że rentierstwo to możliwość robienia tego co chcesz, a nie tego co musisz. Mam swoją misję – pomagać innym i o tym mówię w kolejnym odcinku opublikowanym na Youtube. Zachęcam do obejrzenia.

===============================

Krótka zachęta z Mediolanu

Jak obracać nieruchomościami – jeśli nie wiesz jak – zapraszam do kontaktu.

========================

Gdzie w Europie znajduje się najlepsze miejsce do życia dla Rentiera?

Gdzie w Europie znajduje się najlepsze miejsce do życia dla Rentiera?
Szukam tej odpowiedzi. Masz swoje typy? Jeśli tak – pisz pod filmem w komentarzach.

======================================

Ciekawe miejsce dla rentiera 🙂 

Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości, ot taki urywek z podróży po Europie. Sycylia, Pollina. Jeśli lubisz podróże, zostań jak najszybciej rentierem. Jak to uczynić? Zapraszam do przeczytania książki: www.wiwn.pl/znn

 ===========================

Nie pozwól aby inni robili Ci krzywdę. 

Przy podejmowaniu każdego rodzaju działania spotykasz się z poparciem albo krytyką. Są tacy, którzy Cię wspierają i są tacy, którzy Cię zniechęcają. Moja rada: Weź życie w swoje ręce i nie pozwól by inni decydowali za Ciebie.

Działaj. Życie jest krótkie. Znajdź mentora i niech prowadzi Cię przez Twój biznes tak abyś popełniał mało błędów, a te które popełnisz aby były pod jego okiem tak abyś wyciągnął wnioski i nie zapłacił za nie zbyt słono. Eliminuj ze swojego otoczenia tych, którzy Cię zniechęcają i sieją pesymizm. Radę uzyskuj u tych którzy do czegoś doszli. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i przyjmuj wyzwania. Tylko wtedy będziesz mógł osiągnąć szczyty swoich marzeń. Tylko wtedy będziesz mógł zadbać o swoją przyszłość i swojej rodziny. Pamiętaj, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.

==================================