Od jednego do piętnastu mieszkań – historia Alexandra

 

Alexander to człowiek, który stworzył trzy różne firmy i sprzedał je z zyskiem. Po sprzedaniu ostatniej z nich, kliniki, postanowił zrobić sobie roczny urlop od pracy. W międzyczasie zainteresował się inwestowaniem w nieruchomości. Przed przerwą zakupił jedną nieruchomość biurową i jeszcze dwie kolejne pod wynajem, o łącznej powierzchni 5500 m2. Jak sam stwierdził: “były to gotowe biznesy, wystarczyło po prostu kontynuować ich wynajem”. Co skłoniło go do zmiany planów? Jak trafił na Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości WIWN®? Co dały mu zajęcia z Wojciechem Orzechowskim?

 

Od nudy do działania

Alexander nie ograniczył się do wynajmowania powierzchni. Postanowił, że po rocznych wakacjach zgłębi temat nieruchomości w nieco inny sposób. Wynajem go nie interesował, gdyż po transakcji kupna wystarczy wynająć mieszkanie i czekać na pieniądze. Alexander poszukiwał zajęcia, które go zainteresuje i przyniesie większe efekty niż wynajem. Zdecydował, że zacznie obracać flipami, czyli kupować, remontować i sprzedawać mieszkania. Poszukując wiedzy na temat inwestowania, trafił na  Wojciecha Orzechowskiego i Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości®. W międzyczasie udało mu się kupić, wyremontować i z zyskiem sprzedać dwa mieszkania. Początek inwestowania we flipy okazał się sukcesem, mimo, iż Alexander określił swoje działania jako “intuicyjne”. Po poznaniu Wojtka i podjęciu decyzji o wzięciu udziału w WIWN® zdobył wiedzę, a jego działania przestały być intuicyjne.

 

Krótki czas – dużo doświadczenia

Co dało mu spotkanie z Wojciechem i uczestnictwo w Warsztatach?

Przede wszystkim, uzyskał wiedzę na temat:

  • obliczeń, czyli za ile trzeba kupić mieszkanie, by wiedzieć od razu, ile się na nim zarobi
  • jakie działania należy podjąć, by zarobić na mieszkaniu
  • na jakie kwestie należy zwracać uwagę podczas całego procesu inwestowania, gdzie kryją się różne niespodzianki i jak je wyeliminować

Jak przyznał Alexander: “Gdy trzymasz się reguł Wojciecha i masz trochę rozumu w głowie, tak naprawdę niewiele może się złego zdarzyć. Robiąc wszystko od początku samemu i nie mając doświadczenia w tym biznesie nawet nie zauważysz tych pułapek, co może Cię w konsekwencji wiele kosztować.”

Do tej pory Alexander zdążył zakupić już szesnaście mieszkań, z czego aktualnie posiada dwanaście, a trzyz tych dwunastu zostały sprzedane po przedwstępnej umowie, jeszcze przed ukończeniem remontu. Można zatem stwierdzić, że Alexander osiągnął sukces, a dzięki Warsztatom Wojciecha Orzechowskiego przekonał się, że bycie mądrym i świadomym inwestorem, który wykorzystuje zdobytą wiedzę, to nic trudnego.

Dzięki zgromadzonym środkom mógł zakupić kilka nieruchomości, nie posiłkując się kredytem. Przed zakupem, zgodnie z planem Wojciecha, przeprowadził analizę rynku oraz ułożył plan swojego rozwoju na 5-6 lat. Posiłkując się wyliczeniami poznanymi na Warsztatach Inwestowania w Nieruchomości® wyliczył, że na ten rok planuje zakup 24 mieszkań. Z tej puli, jak stwierdził, połowa powinna być w remoncie w tym samym czasie.

 

Duża liczba nieruchomości – dużo kontaktów

Wdrażając swoją strategię inwestowania Alexander stwierdził, że “kupienie tak dużej liczby nieruchomości wiąże się z koniecznością nawiązania kontaktu z ogromną liczbą pośredników i w tym celu zdecydowałem się zatrudnić dodatkową osobę”. “Chodziło o osobę, która wie, jak nawiązać relację z drugim człowiekiem, zbudować właśnie tę więź tak, aby to do nas pośrednicy dzwonili w pierwszej kolejności.” Korzystając z wiedzy płynącej z Warsztatów, doskonale wiedział, jak ważną rolę pełnią “dostawcy perełek” oraz  jak z nimi należy współpracować. Czasem są to pośrednicy nieruchomości, czasem, jak sam przyznaje: “Ja lubię kupować od osoby, która jest właścicielem, wówczas sytuacja jest klarowna i czysta”. Próbowałem z przetargami, ale nie czułem, że robię dobry deal, dlatego bierzemy informacje głównie od pośredników”.

Dobranie odpowiedniej grupy osób to podstawa realizacji zamierzonych celów. Obecnie Alexander remontuje dziewięć mieszkań, a trzy są gotowe i w trakcie sprzedaży.  Dobór odpowiedniej ekipy remontowej był tu kluczowym elementem.

Jakie są jego dalsze plany? Czy chciałby zająć się “deweloperką”? Czy przy takiej liczbie mieszkań chciałby wybudować blok?

“Pojedyncze mieszkania dają gigantyczną rentowność w skali roku” – przyznaje Alexander. Co więcej, potwierdza, że ostatnie dwa sprzedane mieszkania osiągnęły 68% i 49% zysku, co znacznie przekroczyło jego oczekiwania i utwierdziło w przekonaniu o inwestowaniu w pojedyncze lokale.

Działaj krok po kroku

Warsztaty Inwestowania W Nieruchomości uczą nie tylko podstaw, filozofii inwestowania w nieruchomości, kierunku, w jakim możesz podążyć, ale także praktycznych umiejętności, które dadzą Ci odpowiedź, ile zarobisz na danej nieruchomości jeszcze przed jej kupnem.

Alexander podkreśla, że “Wojtek podaje prostą technikę działania krok po kroku, którą należy połączyć z wymaganymi cechami mieszkania. Wystarczy robić wszystko tak jak on mówi i to jest naprawdę proste. Ale teraz jest jeszcze kwestia tego, jak znaleźć swoją drogę, żeby zaryzykować, zdecydować się na ten kredyt. Trzeba mieć odwagę, przejść ten krok i faktycznie to zrobić. Gdy już zaczniesz i działasz – jest OK. Własna motywacja i odwaga są tu chyba najważniejsze.”

 

WIWN® to warsztaty uniwersalne, przeznaczone zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem, jak i dla tych, którzy mają doświadczenie w różnego rodzaju projektach i chcą spróbować czegoś innego. Nisza, która powstała na rynku, stwarza okazję do inwestowania i bezpiecznego zarabiania pieniędzy. Jeśli znajdziesz w sobie motywację i odwagę, zawsze możesz liczyć na pomoc Wojciecha Orzechowskiego i innych uczestników WIWN®, takich jak Alexander. Wystarczy zrobić pierwszy krok, by od inwestycji w jedno mieszkanie przejść do kilku, a nawet kilkunastu rocznie.

Pełen wywiad, VIDEO 38 minut – możesz nabyć tutaj za jedyne 37 zł: kliknij aby zobaczyć ofertę

Pytania, które zadałem na WYWIADZIE:

Pytania, które padają na wywiadzie:

W filmie znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czym się zajmujesz w życiu, co Cię zmotywowało do inwestowania w nieruchomości?

2. Jaka była Twoja droga zawodowa przed inwestycjami w nieruchomości?

3. Dlaczego postanowiłeś kształcić się w tym zakresie, pomimo tego, że działasz na rynku nieruchomości?

4. Ile wynosi obecnie powierzchnia nieruchomości komercyjnych, które posiadasz?

5. Co Cię motywuję do dalszego zgłębiania tematu nieruchomości, skoro uzyskujesz duże przychody z najmu komercyjnego?

6. Jakie cele sobie postawiłeś i czy udało Ci się je zrealizować?

7. Zanim poznałeś WIWN® zainwestowałeś w dwie nieruchomości. W jaki sposób wiedza, jaką uzyskałeś na temat WIWN® pomogła Ci kupić, wyremontować i sprzedać z zyskiem drugą nieruchomość?

8. Dlaczego wybrałeś flipy a nie “deweloperkę” ?

9. Jak podchodzisz do spraw remontu? Czy wkładasz pasję w każdą nieruchomość?

10. Jak dobierasz ekipy remontowe, materiały?

11. Ile mieszkań nabyłeś od zakończenia szkolenia?

12. Jaki był Twój najlepszy wynik, który osiągnąłeś z flipa?

13. Ile musiałeś zainwestować, by osiągnąć najwyższy zysk z nieruchomości?

14. Co Cię zmotywowało do pogłębienia wiedzy, przy tak dużym doświadczeniu jako inwestor, które posiadasz?

15. Co Ci się najbardziej podobało w WIWN®?

16. Czego oczekujesz po III etapie Warsztatów – etapie sprzedażowym?

17. Jaki był Twój najmniejszy zarobek na nieruchomości?

18. Gdzie poszukiwać nieruchomości, na których najlepiej zarobimy?

19. Czym się kierować przy wyborze mieszkania?

20. Co byś uznał za największy błąd, jaki można popełnić przy zakupie nieruchomości?

21. Zgadzasz się z powiedzeniem, że “bardzo dobra okazja, trafia się średnio raz na tydzień”?

22. Ile trwały najdłuższe negocjacje?

23. Ile najwięcej zyskałeś na negocjacjach?

24. Jak znaleźć ekipę remontową?

25. W jaki sposób weryfikujesz pracę ekipy remontowej?

26. Czy oglądasz poprzednie prace ekipy remontowej, zanim zaczniesz współpracę?

27. Ile trwała najszybsza sprzedaż Twojego wyremontowanego mieszkania?

28. Czy umawiasz zainteresowanych, potencjalnych kupców swojej nieruchomości, na jedną godzinę?

29. Czy zdarzyło Ci się nie móc sprzedać jakiejś nieruchomości?

30. Gdzie aktualnie działasz i jakie są Twoje plany na przyszłość?

31. Czy przejmujesz się konkurencją, jakie jest Twoje zdanie na temat rynku nieruchomości?

32. Czy gdyby ktoś z oglądających nas, chciał zostać Twoim dostawcą perełek®, jesteś zainteresowany taką współpracą?

33. Myślałeś o większych inwestycjach np. w kamienice?

 

Pełen wywiad, VIDEO 38 minut – możesz nabyć tutaj za jedyne 37 zł: kliknij aby zobaczyć ofertę