Sprawdzone i polecane przez Uczestników WIWN®

Zdobądź wiedzę.

W dzisiejszych czasach żyjemy jak pączki w maśle. Gospodarka się rozwija, żyjemy w czasach pokoju, mamy dostęp do wiedzy, żyjemy w państwie, gdzie istnieje gospodarka wolnorynkowa. W dobie Internetu masz nieograniczony dostęp do wiedzy, którą dzielą się inni. To od Ciebie zależy, czy bezczynnie spędzasz czas przed telewizorem lub komputerem, marnując dzień po dniu, czy inwestujesz w swój rozwój. W naszym kraju obecnie działa kilkunastu szkoleniowców, doświadczonych ludzi, którzy dzielą się wiedzą z zakresu inwestowania w nieruchomości. Nawiąż kontakt ze wszystkimi i zbadaj, która strategia działania sugerowana przez szkoleniowców jest dla Ciebie najlepsza. Inwestując w nieruchomości, pamiętaj o dywersyfikacji działań, tak aby zmniejszać ryzyko.

Jeśli zawsze myślałeś o najmie – podejmij kroki, aby tę przygodę rozpocząć już teraz. Jeśli myślałeś o podnajmie, nie czekaj, aż inni Cię wyprzedzą. Jeśli chciałbyś obracać nieruchomościami – znajdź kogoś, kto Cię tego nauczy. Wybieraj takich szkoleniowców, którzy oprócz przekazania wiedzy pokażą Ci w praktyce, jak to zrobić.

Zacznij działać.

Wśród Uczestników warsztatów WIWN® największe sukcesy odnoszą nie ci, którzy posiadają kierunkowe wykształcenie czy są związani pośrednio lub bezpośrednio z nieruchomościami, a ci, którzy posiadając wiedzę – działają. Bądź tam, gdzie możesz znaleźć dla siebie odpowiedni produkt inwestycyjny. Szukaj, pytaj, działaj. Zastanów się nad maksymalnie efektywnym wykorzystaniem czasu. Jeśli na sen potrzebujesz 8 godzin, sprawy dotyczące posiłków i toalety zajmują Ci 2 godziny, w pracy wraz z dojazdami spędzasz 9 godzin – to co robisz z pozostałym czasem? Doba ma 24 godziny. Pracując na etacie, wykorzystujesz wydajnie 19 godzin. Co robisz z pozostałymi 5 godzinami? Zastanów się, jak możesz działać produktywniej. Zaplanuj każdą godzinę na efektywne działanie. To, co mamy najcenniejszego, to czas, który może być bezpowrotnie stracony lub wykorzystany tak, abyś jak najszybciej osiągnął zamierzone cele i zrealizował swoje marzenia. Nie pozwól innym, aby okradali Cię z Twojego czasu. Planuj i działaj. Tylko w ten sposób możesz szybko dojść do sukcesu.

Bądź kreatywny.

Wraz z działaniem i zdobywaniem wiedzy przyjdą pomysły, z których jeszcze nikt nie skorzystał. Nie bój się własnych pomysłów. Ja zawsze najpierw działałem, a potem, myślałem. Jest to ryzykowny sposób na egzystencję, jednak wolę go od alternatywy, w której czas upływa, a ja nie działam ze względu na strach. Jesteś osobą myślącą, człowiekiem inteligentnym, jesteś odpowiedzialny. Twoje marzenia mogą się realizować dzięki Twoim pomysłom. Wysłuchaj opinii innych, oceny najbliższych, jednak nie poddawaj się i nie daj się zniechęcić. Do odważnych świat należy.

Bądź wytrwały.

Gdy rozpoczniesz nową przygodę – nie możesz się poddawać. Jeśli napotykasz problemy lub stajesz w miejscu, wybierz mentora, który będzie Ci podpowiadał, jak rozwiązać dany problem, jakie kroki zrealizować, aby ruszyć do przodu. Wspólne rozmowy z osobami doświadczonymi sprawią, że otrzymasz wsparcie i ruszysz do przodu ze swoimi działaniami ze zwiększoną mocą. Pracuj nad swoją wytrwałością. Jeśli jednego dnia się zniechęcasz, zaplanuj, jak rozpoczniesz dzień następny. Szukaj rozwiązań oraz integruj się z osobami mającymi podobne cele i zainteresowania. Znajdź w regionie grupy czy stowarzyszenia zajmujące się realizacją podobnych celów. Przyłącz się do nich i czerp moc do działania od innych. Bardzo dobrym rozwiązaniem bywa działanie w parach. Zainteresuj swoje najbliższe osoby lub przyjaciół tym, co robisz, i działaj w zespole. Będziesz mógł wytrwać nawet w czasie największego kryzysu.

Zbadaj rynek.

Przed przystąpieniem do inwestowania w nieruchomości zbadaj rynek. Poznaj swoją konkurencję. Zobacz produkty, które już są na rynku. Odpowiedz sobie na pytanie, w jaki sposób i z jakim produktem działać, aby osiągać sukces. Poznaj ceny, poznaj nieruchomości, jakie są na danym rynku. Z czasem staniesz się specjalistą lepszym niż rzeczoznawca działający w danej okolicy. Jak badać rynek? Jak wyliczyć, ile zarobisz w dniu zakupu na danej nieruchomości? Jak być krok przed konkurencją? To wiedza, którą możesz zdobyć. To sposoby działania, które możesz wypracować. Daj klientowi produkt doskonały, taki jaki Ty chcesz posiadać i z którego sprzedażą nie będziesz miał problemów. Dokładna wiedza o rynku, na którym działasz, rozwiąże większość Twoich wątpliwości związanych ze strategiami działania.

Znajdź nieruchomość.

Możesz odwiedzać nieruchomości, jakie tylko pojawią się na rynku, możesz oglądać ich setki i liczyć, że właśnie co setna będzie Twoja. Możesz spalać swoją energię lub zorganizować inwestowanie tak, aby to nieruchomości Ciebie szukały, a nie Ty ich. Zastanów się, gdzie znaleźć najlepsze nieruchomości, jak podchodzić do negocjacji. Odpowiedz sobie na pytanie, kto może Ci w tym pomóc na Twoim rynku. Każdą nieruchomość oceniaj na 3 płaszczyznach: pod względem finansowym, pod względem cech nieruchomości (ja osobiście wyróżniam 60 cech, które mogą mieć wpływ na ich wartość), pod względem prawnym. Naucz się oceniać nieruchomości na wszystkie 3 sposoby.

Nie przestawaj się uczyć, nawiązuj znajomości.

Jeśli chwilowo czekasz na zrealizowanie inwestycji lub jesteś inwestycjami zblokowany – pamiętaj, aby poszerzać swoją wiedzę. Czytaj książki, słuchaj podcastów, oglądaj filmy związane z nieruchomościami, podróżując autem – słuchaj audiobooków. Swoją wiedzę rozwijaj nie tylko w zakresie nieruchomości, ale ucz się także sprzedawać, negocjować, nawiązywać więzi. To wszystko sprawi, że staniesz się specjalistą. Najważniejsza zasada: spraw, aby czas nie uciekał Ci między palcami.

Pomagaj swojemu szczęściu.

Szczęście to pewien zbieg okoliczności, doświadczeń, który sprawia, że rośnie Twoje zadowolenie, ponieważ coś idzie po Twojej myśli. Cele są realizowane. Na swojej drodze spotykasz mniej przeszkód, a więcej wsparcia. Dzięki temu wszystkiemu wzrasta poziom i intensywność Twoich pozytywnych emocji. Szczęściu możesz pomagać, będąc w określonym miejscu i w określonym czasie. Szczęście jest ściśle związane z Twoim działaniem i kreatywnością. Pomyśl, co zrobić, aby pomóc szczęściu, które na Ciebie czeka.

Co możesz zrobić już dzisiaj, aby działać jeszcze intensywniej?

Zobacz: Jak stać się bogatym?