Podczas rozmów z jednym z uczestników Warsztatów okazało się, że prowadzi On notatnik stu stronicowy, z zapisanymi celami do osiągnięcia: 1 kartka – 1 cel. Poprosiłem Go aby w skrócie opisał o co w tym wszystkim chodzi i niniejszym publikuję zdobyty materiał:

 

Źródło inspiracji – Jack Canfield „Zasady Canfielda Rusz się stąd gdzie jesteś i idź tam gdzie chcesz być!”

Bierzesz zeszyt, notatnik taki żebyś miał dostęp do 101 stron. Numerujesz strony na górze i na każdej ze stron zapisujesz jeden cel. Cel który chcesz osiągnąć w życiu, nie jutro nie za rok tylko w całym życiu, szczegóły poniżej. Oczywiście cel powinien być jak najlepiej sprecyzowany, powinien być mierzalny, wykonalny i nie powinien krzywdzić innych ludzi.

Nie wolno się ograniczać w stawianiu sobie celów, ponieważ dziś miesięczny dochód w wysokości miliona złotych może wydawać się śmieszny i nierealny, ale w 2030 roku będzie już jak najbardziej osiągalny. Na każdy cel zostawiona jest cała strona na notatki, przemyślenia i cząstkowe realizacje głównego celu. Jeśli cel zostanie wykonany, to zapisujemy słowo ZWYCIĘSTWO, tak aby od razu rzucało się w oczy.
Gdy już zrealizujesz cele, piszesz następną księgę nowych celów. Możesz na bieżąco dodawać nowe cele. Najważniejsze jest jak najczęstsze wracanie i czytanie wszystkich celów, aby mózg pomagał znaleźć rozwiązanie.

Są dwie trudności w całym przedsięwzięciu.
1. Ciężko jest spisać 101 celów!
2. Trzeba wyrobić w sobie nawyk przeglądania księgi raz dziennie.

Ja sporządziłem księgę celów 01.01.2014 roku i mam już 6 zwycięstw. Moje przykłady zapisanych celów wg losowo wybranych numerów:
3. Na koniec każdego roku rozliczeniowego GPW, Forexu zarabiać minimum 100 000 zł. Co roku zerować licznik zysku i aktualizować datę. Sporządzać kwartalne zestawienia.
17. Zrobić prawo jazdy na motor. Dead line 2025 rok.
33. Do 40 roku życia założyć i rozwinąć dwie spółki, które zapewnią godną przyszłość mnie i mojej rodzinie.
76. Zrobić aerobiczną 6 waidera. Cel osiągnięty 24.01.2015 roku
89. Upolować zwierzynę i zrobić z niej posiłek 😀 – dedykowane dla Ciebie Wojtku 😀
100. Wylądować na księżycu do 2050 roku.

Sam cały czas pracuje nad tymi celami, szczególnie chodzi o doprecyzowanie czasu ich wykonania. Bo cel w stylu „będę bogaty” nie jest dobrze zapisany, ale można ten cel zapisać „do 40stych urodzin będę miał przepływ pasywny w wysokości 20 000 zł miesięcznie co pozwoli mi na dążenie do bogactwa mentalnego i finansowego”

Pozdrawiam Maciek z Krakowa, uczestnik WIWN