Niezamieszczanie rzutów mieszkań w ogłoszeniach sprzedaży/wynajmu to jeden z najczęściej popełnianych błędów, nie tylko przez właścicieli mieszkań, ale i agencje pośrednictwa. O ile dla najemców rozkład poszczególnych pomieszczeń nie ma aż tak wielkiego znaczenia, o tyle przy zakupie jest to jedno z podstawowych kryteriów wyboru konkretnej nieruchomości. Na ratunek wszystkim tym, którzy nie znają się na grafice komputerowej przygotowałem listę trzech darmowych programów umożliwiających stworzenie rzutów mieszkań bez instalowania oprogramowania na komputerze.

Planer3d / Kaza Plan
Link: http://bit.ly/29b0EDk

Całkowicie darmowa aplikacja dostępna na stronie internetowej supermarketu budowlanego Leroy Merlin. Ogromnym plusem jest polska wersja językowa, dzięki czemu z rysowaniem poradzą sobie nawet mniej zaawansowani technicznie użytkownicy. Program pozwala tworzyć nie tylko rzuty 2d, ale i trójwymiarowe projekty całych pomieszczeń. Możliwości Planer3d są dość rozbudowane, obejmują setki elementów wystroju i umeblowania, możliwość zmiany kolorów wszystkich powierzchni płaskich, projektowanie kilkupiętrowych budynków i wiele innych.

Homestyler
Link: http://bit.ly/1rvbwB9

Podobnie jak w przypadku Planer3d, również tu mamy możliwość rysowania w dwóch i trzech wymiarach. Program dostępny jest w języku angielskim, ale dzięki dużej ilości obrazków i ikonek zaplanowanie mieszkania nie powinno stanowić dużego wyzwania. Do wyboru mamy już nie setki, a tysiące elementów wystroju, więc zapewne każdy znajdzie tu coś, co choćby kolorystyką i kształtami odda rzeczywisty wygląd mebli w sprzedawanym mieszkaniu.

Roomstyler
Link: http://bit.ly/1JL9Ue4

Mój zdecydowany faworyt, program z którego sam często korzystam. Roomstyler, mimo braku polskiej wersji językowej i konieczności logowania (szybka opcja poprzez facebook), jest zdecydowanie najprostszym i najbardziej intuicyjnym programem wśród wymienionych. Gdyby ktoś zechciał pójść krok dalej i zaaranżować całe wnętrze w 3d, widok z pierwszej perspektywy (ikona kamery) daje możliwość stworzenia całkiem niezłej wizualizacji, którą możemy wyeksportować później w format JPG.

NA SKRÓTY:
Kaza Plan: http://bit.ly/29b0EDk
Homestyler: http://bit.ly/1rvbwB9
Roomstyler: http://bit.ly/1JL9Ue4

PORADNIKI NA YOUTUBE:
Kaza Plan: http://bit.ly/29HAVV0
Homestyler: http://bit.ly/29e8Rrx
Roomstyler: http://bit.ly/29HB6Qp

 

Opracował Kamil Wrotniak – Doradca Inwestora na rynku nieruchomości