Chciałbym opowiedzieć o błędach, które popełniłem w przeszłości. Niech te historie będą dla Ciebie przestrogą. Błędy…

Pierwszy związany jest ze spółką cywilną, którą założyłem w 2000 roku. Nie dopilnowałem, żeby wspólnicy mieli ograniczoną możliwość dysponowania kapitałem i żeby mogli podejmować decyzje finansowe tylko do określonej kwoty. Tego istotnego zapisu nie zawarłem w mojej umowie. Jeden ze wspólników to wykorzystał i przefakturował cały towar na swoją firmę. Trudno powiedzieć, co się stało z pieniędzmi, w każdym razie nam nie zapłacił – w związku z tym „popłynąłem” na prawie pół miliona. Ten ogon ciągnął się za mną latami…

Jeżeli więc zakładasz działalność gospodarczą albo wchodzisz w jakąkolwiek spółkę, to pamiętaj, aby zabezpieczyć się dobrze pod tym względem!

błędy

Drugi – nie szedłem zgodnie z trendami rynku. W 2001 roku stworzyłem przedsięwzięcie pod nazwą Go3.pl. Następnie przyłączył się wspólnik i działaliśmy razem. Rozwijaliśmy firmę z branży internetowej: sprzedawaliśmy strony internetowe, hosting, pozycjonowanie. W 2006 roku, po 5 latach działania, dalej szliśmy tymi samymi metodami sprzedażowymi, w ten sam sposób pozyskiwaliśmy klientów – mieliśmy handlowców, którzy obsługiwali klientów bezpośrednio i sprzedawali im produkty face to face. Natomiast konkurencja rozwijała się szybciej, ponieważ poszła zgodnie z nurtem i wykorzystała Internet do sprzedaży swoich usług. Inne firmy zaczęły generować bardzo wysokie obroty, a my szliśmy malutkimi kroczkami. To był błąd.

Pamiętaj, by obserwować trendy, przyglądać się temu, co działa w danej chwili najlepiej. Wykorzystuj to, tak aby jak najszybciej powiększać swój majątek.

błędy

Trzeci był największy. Gdy już zacząłem inwestować w nieruchomości i zdobywałem spore przychody, od razu je przejadałem, zamiast reinwestować kapitał. Działałem bez planu, chaotycznie, porywałem się na różne nieruchomości, czasami bez wiedzy, bez szczególnego przemyślenia. A jak już zarobiłem, to te pieniądze konsumowałem. To było szalenie niewłaściwe.

Mam nadzieję, że wyciągniesz lekcję z moich potknięć. Zawsze lepiej uczyć się na cudzych błędach. A jeśli chcesz zapoznać się z moją strategią inwestowania w nieruchomości, to zapraszam pod adres: www.najlepszastrategia.pl. Tam dowiesz się, jak w ciągu 6 lat zostać wolnym finansowo.

 

Przeczytaj również:

błędy