Nie wszyscy nadają się do tego, żeby inwestować. Gdy rozpoczynam rozmowę z kandydatem na uczestnika warsztatów WIWN®, proszę go, aby wypełnił ankietę.

Niektórzy się na to nie godzą, co za tym idzie – ja nie podejmuję z nimi współpracy. Dlaczego? Dlatego że niezwykle istotne jest to, jak Ty oceniasz siebie, jakie masz cechy charakteru – to jest prawdziwy klucz do sukcesu. Nie Twoje doświadczenie ani nie to, czym się do tej pory zajmowałeś. Sukces osiągają ci, którzy są zmotywowani do działania, nie marudzą, są optymistycznie nastawieni do życia, do inwestycji i przede wszystkim działają, działają, działają! Oczywiście mają też odrobinę szczęścia. Czyli nic innego jak zbieg sprzyjających okoliczności. Ale szczęściu trzeba pomagać.

Wyszukuję takich ludzi, którzy są bezproblemowi, otwarci, zmotywowani, których nie trzeba specjalnie popychać. Oczywiście, zobowiązałem się, że w ramach Warsztatów przeprowadzę uczestników za rękę przez cały proces inwestycyjny, ale to nie znaczy, że będę wykonywał wszystkie czynności za Ciebie. Mogę wysyłać maile motywujące, zawierające odpowiednie instrukcje – to jest przede wszystkim szkolenie online. Wszelkie zadania musisz jednak wykonać sam i sam musisz się zmotywować, żeby wstać z łóżka i działać. Ale to już chyba nie jest trudne. Jeżeli widzisz, że wokół Ciebie są inni uczestnicy, którzy odnoszą sukcesy, którzy idą do przodu, to nabierasz chęci do tego samego i robisz wszystko, by podążać w tym kierunku.

Wymienię 5 cech idealnego inwestora. Zweryfikuj, czy je posiadasz i czy mógłbyś podjąć się inwestowania w nieruchomości.

Myślenie rozwiązaniami.

Nie może być tak, że utkniesz, poddasz się, powiesz, że już nie wiesz, co robić, i koniec. Powinieneś przyjąć w swoim umyśle taki tryb, który sprawia, że wyszukujesz rozwiązania. Co ciekawe, usłyszałem niedawno, że inteligentny człowiek znajduje mniej więcej 5 rozwiązań swojego problemu. Najczęściej mamy alternatywę „tak”–„nie” oraz jakiś dodatkowy wybór. Ale zastanów się, jak znaleźć kolejne możliwości, z kim to omówić. Zrób burzę mózgów i myśl kreatywnie.

Samodzielność.

Nikt niczego za Ciebie nie zrobi. Musisz sam wszystkiego dopilnować. Musisz znaleźć pośrednika, nawiązać z nim więzi, następnie musisz znaleźć perełkę, sam ją ocenić, przeprowadzić wyliczenia, kupić ją, wyremontować i sprzedać. Wymaga to niemałego wysiłku.

Samodyscyplina.

Czy jesteś przyzwyczajony do systematycznego wstawania i wykonywania swoich obowiązków? Ja nieraz przyglądam się osobom na etacie, które mają bardzo precyzyjnie poukładany dzień – to mi się podoba. Jeżeli Ty jesteś taką osobą, jeżeli jesteś w stanie wszystko sam sobie zaplanować i jeszcze to zrealizować, czyli masz samodyscyplinę, która sprawi, że posuniesz się do przodu, to myślę, że nadajesz się na inwestora.

Pozytywna energia.

Pamiętaj, że dobro wraca. Idealny inwestor dobrze myśli o innych, dobrze ich ocenia, jest osobą pogodną, a nie wampirem, który wysysa ze wszystkich wokół energię i optymizm.

Mocny system wartości.

Należy dbać o swoje wartości osobiste. Czy jesteś słowny? Czy to, co mówisz, się sprawdza, jest zgodne z tym, co robisz? Jeżeli masz swoje zasady, które są dla Ciebie święte, to myślę, że może Ci to ogromnie pomóc w Twojej drodze inwestowania w nieruchomości.

Podsumowując: nie jest istotne to, jakie masz doświadczenie, wykształcenie, czy zajmowałeś się nieruchomościami, czy nie. Pytanie, czy podołasz, czy wytrwasz, czy będziesz zdyscyplinowany, czy masz wartości, czy masz takie cechy charakteru, które ułatwiają nawiązywanie relacji. Jeżeli nie masz wiedzy, możesz ją pozyskać. Jeżeli nie masz umiejętności miękkich (negocjacje, sprzedaż), możesz się tego nauczyć. Najważniejsze, żebyś wytrwał w swoich postanowieniach i działaniach.

Jeżeli jesteś zainteresowany Warsztatami Inwestowania w Nieruchomości, to spróbuj. Napisz do mnie, dostaniesz ankietę, na podstawie której stwierdzę, czy mogę z Tobą współpracować, a następnie otrzymasz ofertę.