Czy jest Ci potrzebny dekorator wnętrz?

Jeżeli przygotowujemy mieszkanie na sprzedaż, możemy wykończyć je w tzw. stanie pod klucz. Stan pod klucz to nic innego jak wykończona nieruchomość, gotowa do natychmiastowego zamieszkania w niej. Może powstać pytanie czy takie wnętrze jest gustowne i efektowne?

Jeśli nie jesteś pewien odpowiedzi na to pytanie, zatrudnij dekoratora wnętrz. Dekorator wnętrz zazwyczaj oznacza wydatki. Ceny za projekt zaczynają się od 50 zł za 1m2. W przypadku 50m2 lokum będzie to koszt min. 2,5 tysiąca zł.

Praca dekoratora dla naszej nieruchomości

Czy podany wyżej koszt jest zbędny? Projekt profesjonalnego dekoratora może podnieść wartość mieszkania lub przyspieszyć znalezienie nabywcy. Jest to istotny czynnik wpływający na wzrost wartości nieruchomości na sprzedaż. Takie pieniądze warto zainwestować, nawet w przypadku urządzenia wg projektu jednego pomieszczenia np. salonu, sypialni, łazienki czy kuchni.

Inne sposoby

Jeśli chcesz poznać inne, tańsze sposoby zaprojektowania wnętrz, zapraszam Cię na warsztaty inwestowania w nieruchomości!

Posiadanie projektu wykonanego przez dekoratora wiąże się z pewnymi zaletami, w przypadku remontu. Grupa remontowa sprawniej, szybciej i lepiej działa w oparciu o gotowy plan projektowy. Dokładnie wie co ma robić, z góry oszacowuje koszty. Projektant zaznaczy wszystko, co powinno być zrobione, np. jakie kolory mają być użyte, gdzie mają być rozmieszczone gniazdka elektryczne po wymianie elektryki itp. Zalety pracy dekoratora wnętrz równoważą się z kosztami, jakie ponosimy wynajmując go do współpracy.

fot. Fotolia