Podstawą współpracy między mną, a Uczestnikami Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości jest zaufanie. Dlaczego jest to jeden z najważniejszych czynników warunkujących sukces? Jak wiadomo, współpraca opierająca się na zaufaniu eliminuje powstawanie takich problemów jak przekonanie, że ktoś może mnie oszukać, ukraść moją gotówkę czy niekorzystnie doradzić. Często zdarza się tak, że ktoś, kto jest zainteresowany inwestowaniem w nieruchomości, zostaje zdemotywowany przez otoczenie, które odradza mu wykorzystanie szansy, jaką jest WIWN.pl®. W takich przypadkach mamy dwie opcje: poddać się albo uparcie trzymać się wcześniej podjętej decyzji i nie pozwolić by inni zrobili nam krzywdę. Jak było tym razem?

Nie poddawaj się – analizuj i podejmuj decyzje samodzielnie

Bardzo często otrzymuje od moich Uczestników maile, w których dziękują za Warsztaty oraz to, że ktoś ich zmotywował do zmiany swojego życia. Wiedza, którą przekazuję na Warsztatach nie tylko pozwala na zostanie inwestorem, ale przede wszystkim, uczy innego podejścia do wielu spraw. Od zmiany myślenia zaczyna się droga do sukcesu.
Jeden z moich Uczestników musiał przejść taką drogę i pokonać trudności, które uniemożliwiały mu podjęcie decyzji o braniu udziału w Warsztatach. Jego historia jest przykładem na to, że nie można pozwalać, by inni wyrządzali nam krzywdę, choćby słowami. W takich przypadkach, upór jest istotnym elementem myślenia i jak mówi przysłowie: „Aby odnieść sukces, Twoje pragnienie sukcesu musi być większe, niż Twój strach przed porażką”.
Parę dni temu otrzymałem taki mail:

„Witaj Wojtku

Przy okazji przerabiania video z Warsztatów, naszła mnie pewna refleksja. Wspomniałeś chyba w którymś filmie, że kiedyś nagrałeś filmik pt: „Nie pozwól aby inni robili Ci krzywdę”. Postanowiłem go obejrzeć po raz drugi, kiedyś już go oglądałem, gdy po raz pierwszy trafiłem na Twój kanał. Wyobraź sobie, że pierwszy raz gdy się z Tobą skontaktowałem, a było to chyba w czasie wakacji tego roku, nie miałem jeszcze pieniędzy, które mam teraz, a w głowie pełno niepewności. Umowę, którą mi podesłałeś chciałem odesłać nazajutrz by nie zwlekać, ale przy okazji pochwaliłem się Mamie o tym, że chcę wziąć udział w tego typu szkoleniu. Ona jakimś cudem skontaktowała się z moim chrzestnym, wujkiem, który jest dla mnie wielkim autorytetem. Pracuje w Warszawie, w dużej firmie na wysokim stanowisku, dobrze zarabia. Jednak nie pokazuje tego, nie jest chciwy i raczej żyje skromnie, dużo o nim można by dobrego mówić, ale wbił do głowy mojej Mamie coś niepozytywnego. Powiedział, że ludzie prowadzący tego typu szkolenia w internecie to naciągacze. Gdy powiedziałem, że mam zamiar uczestniczyć w tym po raz kolejny, Mama powtórzyła mi informację od wujka i dodała, że chyba żartuję. Miałem „doła” chyba z tydzień, tyle analiz, tyle czasu poświęcałem na czytanie książek o tematyce nieruchomości i wolności finansowej, a tu nagle osoba z mojego najbliższego otoczenia mówi mi, że stracę na tym. Jak widać mój upór nie zna granic i jestem zadowolony z bycia uczestnikiem WIWN® 🙂 Myślę, że kluczem do sukcesu nie tylko jako przedsiębiorcy ale i w życiu, jest to, by nigdy, przenigdy, się nie poddawać i nie rezygnować ze swoich celów. Właśnie dlatego jestem tu gdzie jestem i staram się bardzo przykładać, analizować materiały z Warsztatów.

Życzę miłego wieczoru!”

Upór w drodze do sukcesu

Nie chcąc zdradzać szczegółów tej historii, doskonale widać, że każdy z nas może się spotkać z podobną sytuacją.
Być może w Twoim najbliższym otoczeniu są osoby, które demotywują Cię do działań. Być może starają się działać w mylnie pojętej „dobrej wierze”, być może dlatego, że po prostu nie wierzą w Twój sukces. Niełatwo jest wtedy przeciwstawić się i podjąć samodzielnie decyzję, nie ulegając presji otoczenia. W tym przypadku, jednak upór i asertywność doprowadziły do tego, że mamy efekt w postaci zadowolonego Uczestnika Warsztatów, stojącego na progu zmiany swojego życia.

Dziś możemy sobie zadać pytanie, czy jeśli jego decyzja byłaby inna to byłby dziś w tym miejscu, w którym jest? Czy czułby się spełniony? A może zastanawiałby się, dlaczego nie spróbował czegoś zmienić?
Często jedna decyzja ma wpływ na wiele innych, a nie rzadko, na całe życie. Warto przemyśleć wszystkie „za” i ” przeciw”, wysłuchać opinii, ale przy podejmowaniu decyzji kierujmy się przede wszystkim własną analizą i intuicją.
Jeśli Ty jesteś w podobnej sytuacji dziś, zastanawiasz się co zrobić, analizujesz wszystkie swoje wątpliwości, szukasz odpowiedzi na pytania – to jest to dobry moment na to aby zmienić swój tor myślenia. A jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś na temat Warsztatów, zapraszam do kontaktu wojciech.orzechowski@wiwn.pl i obejrzenia tego filmiku: