Podstawą współpracy między mną a uczestnikami Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości jest zaufanie. Dlaczego jest to jeden z najważniejszych czynników warunkujących sukces?

Jak wiadomo, współpraca opierająca się na zaufaniu eliminuje powstawanie takich problemów, jak przekonanie, że ktoś może mnie oszukać, ukraść moją gotówkę czy niekorzystnie doradzić. Często zdarza się tak, że ktoś, kto jest zainteresowany inwestowaniem w nieruchomości, zostaje zdemotywowany przez otoczenie, które odradza mu wykorzystanie szansy, jaką jest WIWN.pl®. W takich przypadkach mamy dwie opcje: poddać się albo uparcie trzymać się wcześniej podjętej decyzji i nie pozwolić, by inni zrobili nam krzywdę. Jak było tym razem?

Nie poddawaj się – analizuj i podejmuj decyzje samodzielnie

Bardzo często otrzymuję od moich uczestników maile, w których dziękują za Warsztaty oraz za to, że ktoś ich zmotywował do zmiany swojego życia. Wiedza, którą przekazuję na Warsztatach, pozwala nie tylko na zostanie inwestorem, ale przede wszystkim uczy innego podejścia do wielu spraw. Od zmiany myślenia zaczyna się droga do sukcesu.

Jeden z moich uczestników musiał przejść taką drogę i pokonać trudności, które uniemożliwiały mu podjęcie decyzji o braniu udziału w Warsztatach. Jego historia jest przykładem na to, że nie można pozwalać, by inni wyrządzali nam krzywdę, choćby słowami. W takich przypadkach upór jest istotnym elementem myślenia i jak mówi przysłowie: „Aby odnieść sukces, Twoje pragnienie sukcesu musi być większe niż Twój strach przed porażką”.

Parę dni temu otrzymałem taki mail:

Witaj, Wojtku!

Przy okazji przerabiania video z Warsztatów naszła mnie pewna refleksja. Wspomniałeś chyba w którymś filmie, że kiedyś nagrałeś filmik pt.: „Nie pozwól, aby inni robili Ci krzywdę”. Postanowiłem go obejrzeć po raz drugi; kiedyś już go oglądałem, gdy po raz pierwszy trafiłem na Twój kanał. Wyobraź sobie, że gdy skontaktowałem się z Tobą pierwszy raz, a było to chyba w czasie wakacji tego roku, nie miałem jeszcze pieniędzy, które mam teraz, a w głowie pełno niepewności. Umowę, którą mi podesłałeś, chciałem odesłać nazajutrz, by nie zwlekać, ale przy okazji pochwaliłem się Mamie o tym, że chcę wziąć udział w tego typu szkoleniu. Ona jakimś cudem skontaktowała się z moim chrzestnym, wujkiem, który jest dla mnie wielkim autorytetem. Pracuje w Warszawie, w dużej firmie na wysokim stanowisku, dobrze zarabia. Jednak nie pokazuje tego, nie jest chciwy i raczej żyje skromnie, dużo o nim można by dobrego mówić, ale wbił do głowy mojej Mamie coś niepozytywnego. Powiedział, że ludzie prowadzący tego typu szkolenia w Internecie to naciągacze. Gdy po raz kolejny powiedziałem, że mam zamiar w tym uczestniczyć, Mama powtórzyła mi informację od wujka i dodała, że chyba żartuję. Miałem „doła” chyba z tydzień, tyle analiz, tyle czasu poświęcałem na czytanie książek o tematyce nieruchomości i wolności finansowej, a tu nagle osoba z mojego najbliższego otoczenia mówi mi, że na tym stracę. Jak widać, mój upór nie zna granic i jestem zadowolony z bycia uczestnikiem WIWN®. Myślę, że kluczem do sukcesu, nie tylko jako przedsiębiorcy, ale i w życiu, jest to, by nigdy, przenigdy się nie poddawać i nie rezygnować ze swoich celów. Właśnie dlatego jestem tu, gdzie jestem, i staram się bardzo przykładać, analizować materiały z Warsztatów.

Życzę miłego wieczoru!

Upór w drodze do sukcesu

Nie trzeba poznawać szczegółów tej historii, by zobaczyć, że każdy z nas może się spotkać z podobną sytuacją. Pomyśl, czy Twoim najbliższym otoczeniu są osoby, które demotywują Cię do działań. Być może starają się działać w mylnie pojętej „dobrej wierze”, a może po prostu nie wierzą w Twój sukces. Niełatwo jest się przeciwstawić i podjąć samodzielnie decyzję, nie ulegając presji otoczenia. Na szczęście upór i asertywność w tym przypadku zwyciężyły. Efektem tego jest zadowolony Uczestnik Warsztatów stojący u progu zmiany swojego życia.

Dziś możemy sobie zadać pytania: Czy jeśliby wówczas podjął inną decyzję, to dziś byłby w tym samym miejscu, w którym jest obecnie? Czy czułby się spełniony? A może zastanawiałby się, dlaczego nie spróbował czegoś zmienić?

Często jedna decyzja ma wpływ na wiele innych, a nierzadko na całe życie. Warto przemyśleć wszystkie „za” i ” przeciw”, wysłuchać opinii, ale przy podejmowaniu ostatecznej decyzji najlepiej kierować się własną analizą i intuicją.

Jeśli Ty jesteś teraz w podobnej sytuacji, zastanawiasz się, co zrobić, analizujesz wszystkie swoje wątpliwości, szukasz odpowiedzi na pytania – to jest to dobry moment, aby zmienić swój tor myślenia. A jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś na temat Warsztatów, zapraszam do kontaktu: wojciech.orzechowski@wiwn.pl i obejrzenia poniższego filmiku:

Przeczytaj również: Jak stać się bogatym