Od lat zmagam się z myślami jak najlepiej zaprezentować mieszkanie do najmu lub sprzedaży. Z pomocą przychodzili różni specjaliści włącznie z dekoratorami wnętrz, aż w końcu trafiłem na Agnieszkę … która zajmuje się HOME STAGINGIEM. Na ten temat nakręciłem film, jest on do zobaczenia w zakładce filmy, a poniżej wstęp do tego bardzo szerokiego tematu. Zachęcam do komentowania:

 MAGICZNE 5 SEKUND

Dzisiaj wielu z nas chce szybko i zyskownie (czyli idealnie) sprzedać swoją nieruchomość. Podpowiemy, jak pokazać nieruchomość, alby znalazła klienta w … 5 sekund. Tyle bowiem potrzeba, aby w naszej pamięci pozostał ‘znak’, aby w głowie powstał obraz, który zapamiętamy i przez pryzmat którego będziemy oceniać resztę. Home staging sprawia, że ta chwila spędzona w Twojej nieruchomości zapisze się w pamięci potencjalnego klienta w pozytywny sposób. Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie w podejmowaniu decyzji.

Czym dokładnie jest Hom Staging?

To proces profesjonalnego przygotowania i odpowiedniego zaprezentowania nieruchomości. Za pomocą niewielkich zabiegów, skutecznych zmian aranżacyjnych, odpowiedniej stylizacji, technik z zakresu marketingu i psychologii sprzedaży wydobywa się i eksponuje potencjał nieruchomości. Powstaje przestrzeń, o której marzy przyszły nabywca. Cały proces z założenia jest niskokosztowy, tak by przy minimalnych nakładach osiągnąć maksymalny efekt.

W wyniku zmian powstają wnętrza, które odpowiadają gustom potencjalnych klinetów, nieruchomość zaczyna ‘przemawiać’ językiem kupującego, a on sam po wyjściu nie przestaje o niej myśleć, będzie siebie w niej wyobrażać, snuć plany, coraz bardziej przybliżając sie do pozytywnej dla nas decyzji..

 

Home Staging – od czego zacząć? 

 

Marzeniem każdego sprzedającego jest to, aby jego produkt  wywołał efekt ‘Tego szukałem!’. Tak się stanie, kiedy mieszkanie przejdzie świadomą zmianę z myślenia o nim jako „moje” na „Twoje, drogi kliencie”. Zacznijmy więc od chwili relasku i wyobrażeniu sobie, ze zamieniamy się rolami, i to my jesteśmy kupującymi. Co chcielibyśmy zobaczyć i poczuć? Porządek, harmonię, ład estetyczny, przestronne i jasne wnętrza, detale przykuwające oko.

 

Teraz otwórzmy oczy i spójrzmy obiektywnie na swoją nieruchmość. Jest to mimo wszystko często trudne, bo  przecież niełatwo jest myśleć bezstronnie o przestrzeni, w której spędziliśmy tyle lat. Home stager może być tutaj dużą pomocą. Fachowym okiem przeprowadzi analizę nieruchomości, kompleksowo ją przygotuje. Pomoże spojrzeć na sprzedawany  dom nie tylko w kategorii powierzchni, rozkładu pomieszczeń i lokalizacji, ale również zwrócić się w kierunku elementów, które działają na nasze zmysły, na to co nas we wnętrach inspiruje, współgra z marzeniami i wywołuje emocje, tak, aby przyszły nabywca wyobraził sobie siebie samego w środku.

 

Odpowiednio przygotowane mieszkanie czy dom zyskuje przewagę nad innymi. Wśród wielu podobnych ofert to ono przykuwa uwagę, przyciąga więcej zainteresowanych osób, a to bezpośrednio przekłada się na szybsze znalezienie osoby zdecydowanej na kupno czy wynajem. Transakcja następuje szybciej, skraca się czas oczekiwania nawet do 40%. Atrakcyjna nieruchomość, podwyższony standard dają również mniej powodów do negocjacji ceny.

 

ciąg dalszy nastąpi…

 

Opracowanie re-ARCH Home Staging, www.re-ARCH.pl