Home Staging zawiera w sobie szereg technik wydobywających pozytywny potencjał mieszkania czy domu. Dba o przestrzeń, kolor i detale. Poniżej kilka podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przygotowując nieruchomość do sprzedaży:

Stan techniczny domu. Jeśli coś się oderwało, poluzowało, skrzypią drzwi – napraw drobne usterki, często można to zrobić samemu.

Ogród i balkon. Zadbaj o zewnętrze, skoś trawę, postaw donice z kwiatami. Wejście jest wizytówką nieruchomości.

Kolorystyka. Warto odświeżyć pomieszczenia i pomalować je na jasne, neutralne kolory. Od razu optycznie zyskamy więcej miejsca.

Przestronność. Zwróć uwagę na niepotrzebne meble, które zagrazają przestrzeń. Im więcej wolnego miejsca, tym lepiej. Zostaw tylko te elementy, które decydują o funkcji pomieszczeń.

Porządek. Posprzątane mieszkanie to rzecz bezdyskusyjna. Czysta łazienka, pochowane naczynia w kuchni, usunięte niepotrzebne elemety z półek, biurka i stołu.

Osobiste rzeczy. Pochowaj swoje zdjęcia, osobliwe pamiątki, dyplomy i zbędne bibeloty. Postaw na neutaralność.

Kolory i faktury. Wszystko musi do siebie pasować. Zawieś lekkie firnaki, połóż jednobarwne narzuty. Im więcej jasnych, lekkich i monochromatycznych powierzchni, tym przestronniejsze jest wnętrze.

Detale. Świeże kwiaty, piękny zapach, filiżanka kawy uzupełnią przestrzeń.

Zrób zdjęcia gdy w mieszkaniu czy domu jest jasno. Szerokokątny obiektyw będzie Twoim sprzymierzeńcem. Wyeksponuj pierwszy plan zdjęcia.

… i  gotowe.

 

 

Opracowanie re-ARCH Home Staging, www.re-ARCH.pl