Witaj,

Przedwczoraj nocowałem w tym samym paśmie Gór co Amatrice – w miejscowości Orciano. 150 km w linii prostej i ok 50 km w linii prostej od Ancony. Do morza mieliśmy 30 km. Razem z rodziną byliśmy 270 m n.p.m

Ale nas wytrzęsło. Dzisiaj doceniam, że w Polsce trzęsień ziemi nie ma. Noc nie przespana. Coś mi się śniło i przez ten sen czułem jak ktoś mocno mnie kołysze. Przebudziłem się, leżałem na plecach i zobaczyłem jak zgięte nogi kołyszą się od prawej do lewej. Zdałem sobie sprawę, że ktoś trzęsie naszym łóżkiem. Zapaliłem światło – nikogo nie było. Tylko huk, odgłos trzęsącego się domu i my miotający przez naturę od prawej do lewej. Instynktownie krzyknąłem na dwór. 

Złapaliśmy co było pod ręką, mój syn Tymoteusz spał dalej. Kuba zauważył, że właśnie przeżyliśmy trzęsienie ziemi. Ściany były całe. Wszystko ucichło. Na dworze cisza. Spakowałem najpotrzebniejsze rzeczy, położyłem przy drzwiach. Otworzyłem je i w przypadku ewakuacji mieliśmy po prostu uciec z budynku. Nawet nie wiedziałem, że już masa ludzi straciła życie.  

Po 30 minutach sytuacja się powtórzyła. Po trzech sekundach byliśmy na schodach ewakuacyjnych. Tymoteusz się obudził i mocno zdziwił, że w nocy wynosimy go na dwór. Kuba dalej nie dowierzał. Ale będąc na schodach – wszystko ucichło. Po chwili w telewizji było już głośno o tym co stało sie 150 km od nas. 

Ale przecież to jedna płyta tektoniczna. Polska dobry kraj 🙂 pod względem geograficznym. Nie ma tygrysów, boa dusicieli, tornad i trzęsień ziemi. Siedzieliśmy na łóżkach przy świetle lamp. Patrzyliśmy na ściany Willi, w której mieszkamy. Że te

 ściany przetrwały.

Co czuje człowiek podczas trzęsienia ziemi? O tym opowiadam w poniższym VIDEO.

W filmie także:

Odpowiadam na pytania najczęściej pojawiające się na WEBINARACH, tym razem:

1) Co się składa na Koszty Około-zakupowe (KO) we Wzorze Powodzenia Inwestycji?

2) Skąd wziąć pieniądze na remont inwestycji?

3) Dlaczego w swoich wyliczeniach (Najskuteczniejszej Strategii Inwestycyjnej) nie uwzględniasz podatków?

Zapisz się koniecznie na WEBINAR

Najskuteczniejsza Strategia Inwestowania w Nieruchomości, zapisz się teraz:

 

ZOBACZ VIDEO