Oczywiście, że możesz. Może to być dla Ciebie niesamowitą przygodą, może to być niesamowitym doświadczeniem, może to być coś nowego i wcale nie jest powiedziane, że musisz posiadać środki finansowe, aby inwestować w nieruchomości.
Najwygodniej jest mieć 100% – ale to nie oznacza, że jest to rozwiązanie pod względem ekonomicznym najkorzystniejsze dla Ciebie. Jeżeli zamierzasz kupić i sprzedaż mieszkanie, to gotówka jest mile widziana. Jeżeli chcesz mieszkanie wynajmować, to kredyt będzie lepszym źródłem finansowania. Jeżeli masz możliwość otrzymać kredyt, to koszt kredytu będzie zawsze mniejszy niż zyski wypracowane z każdej kwoty którą posiadasz w gotówce i którą zainwestujesz. Mówiąc o wzorcowym mieszkaniu, o wzorcowej nieruchomości, to jest to kwota rzędu 130-200 tysięcy zł. Najlepiej na takiej nieruchomości człowiek się uczy. Większa zainwestowana kwota, większe zyski, a pracy tyle samo.
Są zwolennicy teorii, że lepiej zaczynać od kawalerki. Robert Kiyosaki powiedział aby inwestować od razu w nieruchomości za 1 mln złotych lub nawet za 2 mln. Moim zdaniem, mamy określoną wzorcową nieruchomość i jest ona kosztowo wypośrodkowana jeśli chodzi o rynek mieszkań. Proponuję abyś w pierwszej kolejności skupił się na takiej nieruchomości.