Zadałem sobie trud i przeprowadziłem badania w tym zakresie. Mycie, zerwanie starej farby Karcherem, gruntowanie i malowanie, to koszt od 50 tys brutto do 170 tys brutto, w zależności od firmy, która składała zlecenie. 

Rozbieżność w cenach ogromna, ale to tylko potwierdza, że zawsze należy szukać. Poniżej jedna z tańszych ofert:

 

Pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, która została przygotowana w oparciu o wytyczne Inwestora, Wojciecha Orzechowskiego Wiceprezesa Zarządu Wspólnoty Piotrkowska 270 Łódź.

1. Informacje ogólne o Wykonawcy.
Firma ALPIMAR Usługi Wysokościowe, świadczy prace wysokościowe, z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Jesteśmy przygotowani pod względem teoretycznym jak i praktycznym. Pracownicy
posiadają niezbędną wiedzę, szkolenia oraz badania BHP, aby móc wykonywać tego rodzaju prace.
Dzięki zdobytej wiedzy, doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze pracowników, gwarantujemy, iż wykonywane przez nas usługi będą solidną inwestycją w przyszłość i rozwój Państwa firmy.

2. Metoda wykonania prac.
Wszelkie prace podejmowane w celu remontu elewacji będą prowadzone metodą alpinistyczną, bez użycia podnośników czy rusztowań, co zapewni porządek oraz zminimalizuje dyskomfort osób znajdujących się w budynku.
Projekt właściwego sposobu prac został przygotowany zgodnie z wiedzą i doświadczeniem naszej firmy. Opis wykonywanych prac:

Etap 1 – Mycie wysokociśnieniowe w celu usunięcia wszelkich zabrudzeń z elewacji budynku.
Etap 2 – Zabezpieczenie okien i dachu przyległego budynku banku przez nałożenie warstwy foli.
Etap 3 – Impregnacja umytej powierzchni elewacji.
Etap 4 – Malowanie elewacji budynku.
Etap 5 – Prace porządkowe polegające na uporządkowaniu terenu po zakończonych pracach.
3. Wycena – kosztorys prac
Cena z zabezpieczeniem okien i dachu folią  okien i dachu folią NETTO 39 000,00 zł

 

 

Z drugiej strony odpowiedź od firmy dającej najwyższą cenę, wnioski pozostawiam do wyciągnięcia 🙂

 

Orientacyjna cena malowania elewacji wieżowca (mycie,malowanie, wyprawki) 170000 netto,  sto siedemdziesiąt tysięcy. Szczegóły do ustalenia na wizji lokalnej, celem ustalenia stanu technicznego budynku, oraz doboru technologii. "Icona prace wysokościowe".