Witaj,

Miałem przyjemność wziąć udział w wywiadzie zorganizowanym przez Martę z bloga: RuszamyNieruchomosci.pl – zachęcam do wysłuchania wywiadu i przeczytania tego, co przygotowała Marta:

===================

Strategie inwestycyjne #2 to odcinek, w którym rozmawiam Wojtkiem Orzechowskim o  tym jak zbudować kapitał, który pozwoli Ci na spokojne rentierskie życie.

Wiele osób pewnie kojarzy słynny kwadrant przepływu pieniędzy Roberta Kiyosaki z książki Bogaty ojciec biedny ojciec. Krótkie przypomnienie Robert Kiyosaki dzieli ludzi na wg tego w jaki sposób zarabiają pieniądze. Z pracy na etacie, z samozatrudnienia, z Biznesu i z Inwestycji. Wyraźnie kładzie nacisk, na to że tylko Ci co zbudowali systemowe Biznesy (czyli takie, które mogą funkcjonować i przynosić zyski bez Twojego udziału) i Inwestorzy mogą się cieszyć wolnością finansową.

Wojtkowi udało się do takiej wolności dojść budując własny Biznes, a następnie inwestując w nieruchomości w Polsce. Dzisiaj mieszka w słonecznej Italii i cieszy się stylem życia o jakim marzył. W rozmowie ze mną szczerze opowiada swoją historię od czego zaczynał, jakie stawiał kolejne kroki do swojej wolności finansowej, oraz dlaczego zdecydował się dzielić swoim doświadczeniem z innymi. Dzisiaj pomaga kilkudziesięciu osobom stawiać pierwsze kroki na rynku nieruchomości wg strategii inwestycyjnej, którą sam opracował i przetestował na sobie.

Wg Wojtka wszystko zaczyna się od szybkiego zbudowania kapitału, który pozwoli Ci na spokojne rentierskie życie.  Pracuj na etacie lub we własnej firmie, a z boku buduj kapitał po to by jak przyjdzie odpowiedni moment móc po prostu zrezygnować z zajęć, które nie przynoszą Ci radości.

WYWIAD:

Pozdrawiamy serdecznie Wojciech Orzechowski i Marta Baczewska – Golik